امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3268
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 185
بر اساس نتایج آخرین بررسی انجام شده در مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics، در فصل نخست سال جاری میلادی در مجموع 40.6 میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد ...

بر اساس نتایج آخرین بررسی انجام شده در مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics، در فصل نخست سال جاری میلادی در مجموع 40.6 میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد بازار جهانی شده است.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، در این دوره زمانی 43 درصد رایانه‌های لوحی که وارد بازار شدند به سیستم‌عامل اندروید مجهز بودند و در مقابل اپل با سیستم‌عامل iOS خود موفق شد 48 درصد این بازار را در اختیار بگیرد. سیستم‌عامل ویندوز هم توانست 7.5 درصد بازار جهانی رایانه‌های لوحی در فصل نخست سال 2013 میلادی را از آن خود کند.

"پیتر کینگ"(Peter King) مدیر مرکز رایانه‌های لوحی در شرکت Strategy Analytics در این خصوص توضیح داد: «در فصل نخست امسال در مجموع 40.6 میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد بازار جهانی شد که این رقم گویای رشد 117 درصدی عرضه جهانی این محصول بود. در فصل نخست سال 2012 میلادی در مجموع 18.7 میلیون دستگاه رایانه لوحی وارد جهان شد».

درخواست بازار جهانی برای خرید رایانه‌های لوحی مخصوص فعالیت‌های تجاری، تحصیلی و کاربران معمولی در این دوره زمانی سه ماهه رو به افزایش بوده است. شرکت اپل در این دوره زمانی 19.5 میلیون دستگاه از انواع رایانه‌های لوحی خود را وارد بازار کرد و توانست با این اتفاق 48 درصد بازار را در دست بگیرد. اپل در مدت مشابه سال 2012 تنها صاحب 34 درصد بازار جهانی رایانه‌های لوحب بود.

در این دوره زمانی تعداد رایانه‌های لوحی عرضه شده به بازار جهانی هم 177 درصد افزایش یافت و به رقم 17.6 میلیون دستگاه رسید.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار