امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32684
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظام‌الدین برزگری عصر دیروز در حاشیه مراسم گشایش نخستین آزمایشگاه مرجع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظام‌الدین برزگری عصر دیروز در حاشیه مراسم گشایش نخستین آزمایشگاه مرجع گوهرهای رنگی الماس و فلزات گرانبها اظهار داشت: ایران از نظر ذخایر سنگ‌های گران‌قیمت و کانی‌های زیر زمینی یکی از کشورهای مطرح در منطقه است.
وی با بیان اینکه سنگ فیروزه و عقیق ایران در دنیا مشهور است، افزود: در این بخش نیاز به ایجاد آزمایشگاهی در سطح کشور برای سنجش عیار سنگ‌های قیمتی است که یکی از این آزمایشگاه‌ها امروز راه‌اندازی شد، تا در تشخیص گوهر و سنگ‌های قیمتی و به ویژه در صادرات سنگهای قیمتی از آن استفاده شود.
وی ادامه داد: سنگ‌های قیمتی زیادی از جمله برلیان در مراکز عرضه زیورآلات به خریداران عرضه می‌شود که راه‌اندازی آزمایشگاه می‌تواند در تشخیص سنگ‌های تقلبی موثر باشد و همچنین در شناسایی انواع سنگ‌های صادراتی گران‌قیمت مورد استفاده قرار گیرد.
برزگری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید، آیا قرار است سنگ‌های قیمتی نیز مانند طلا، کدگذاری شوند؟ اظهارداشت: اخیراً استاندارد سنگ‌های قیمتی تدوین شده و امسال نیز اجرای این استاندارد جزء طرح طه قرار دارد.
وی افزود: بر این اساس، استاندارد سنگ‌های قیمتی نیز مانند فلزات گرانبها در کشور اجرایی خواهد شد.
برزگری با بیان اینکه آزمایشگاه‌های مصنوعات طلا از قبل در سطح کشور فعال بوده‌اند، گفت: اولین آزمایشگاه در بخش سنگ‌های قیمتی امروز آغاز به کار کرده است.

وی تصریح کرد: باید از بازار، نمونه‌برداری سنگ‌های قیمتی صورت گیرد تا بتوان تخمینی در مورد میزان سنگ‌های تقلبی موجود در بازار ارائه کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد در مورد اجرای استاندارد نصب دو ایربگ (کیسه هوا) بر روی خودروها نیز به فارس گفت: طبق مصوبه اردیبهشت ماه امسال، قرار شد از اول تیرماه 80 درصد خودروها با دو ایربگ تولید و عرضه شوند و بقیه خودروها نیز تا پایان شهریورماه به دو ایربگ مجهز شوند که ما این مصوبه را قبول داریم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: اخیراً به پیشنهاد وزیر صنعت، مصوبه‌ای در مورد تاخیر در اجرای این استاندارد، در دولت صادر شده که این مصوبه مورد قبول ما نیست و مصوبه مورد قبول شورای عالی استاندارد نیست.

وی افزود: پیشنهاد وزیر صنعت باید از طریق رئیس سازمان ملی استاندارد به عنوان دبیر شورای عالی استاندارد در این شورا مطرح می‌شد، ولی مصوبه‌ دولت خارج از این روال صادر شده است.

برزگری تأکید کرد: این مصوبه غیر قانونی است و مورد قبول ما نیست.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها