امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32705
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی الیامی» مدیر مرکز دموکراسی و حقوق بشر عربستان در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی الیامی» مدیر مرکز دموکراسی و حقوق بشر عربستان در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: درآمدها در عربستان برای تأمین نیازهای اساسی مردم از جمله مواد غذایی کافی نیست.
بر اساس آمارهای رسمی، درآمد سرانه در عربستان از 20 هزار دلار در سال 1980 به 10 هزار دلار کاهش یافته و تورم به شدت افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: علت وخامت وضعیت اقتصادی مردم، گسترش فساد میان مقامات سعودی و بازخواست نشدن فاسدان است.

الیامی ادامه داد: براساس آمارهای بین‌المللی 40 درصد از مردم عربستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند و هرکس که از مشکلات بگوید به تلاش برای برهم زدن ثبات کشور متهم می شود و او را مزدور بیگانه می‌نامند.

مدیر مرکز دموکراسی و حقوق بشر عربستان تصریح کرد: درآمد سالانه عربستان بیش از 300 میلیارد دلار است؛ درحالیکه شمار ساکنان اصلی این کشور بین 12 تا 14میلیون نفر می‌باشد. اگر این ثروت بین مردم توزیع شود، عربستانی‌ها از ملت‌های ثروتمند و مرفه جهان خواهند شد؛ ولی به دلیل نبود عدالت اجتماعی اکثر مردم عربستان از فقر و بیماری رنج می‌برند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها