امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32718
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 40
پرویز داوودی معاون اول سابق محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اولویت کاری دولت یازدهم ...

پرویز داوودی معاون اول سابق محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اولویت کاری دولت یازدهم اظهار داشت: مهم‌ترین مسأله کشور، اقتصاد، تورم و اشتغال است.

وی افزود: الآن بخاطر افزایش نرخ ارز، افزایش نرخ سپرده و افزایش قیمت‌ها، مردم را در فشار و تنگنای زیادی قرار دادیم که باید این مسائل مدیریت شود.

داوودی تصریح کرد: بدون تردید تداوم افزایش نرخ ارز و نرخ سپرده و سیاست‌هایی که تجربه نشان داده نتیجه‌ای جز تورم برای مردم ندارد، به سود کشور و مردم نیست.

استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: اولویت اول دولت آقای روحانی باید جلوگیری از تورم و افزایش قیمت‌ها و رسیدگی به معیشت مردم به ویژه محرومین و حل معضل اشتغال باشد.

داوودی خاطر نشان کرد که دولت یازدهم باید رشد متعادل و متوازن و همگانی را به طور جدی در دستور کار قرار داده و پیگیری کند.

وی نسبت به آمارهای ارائه شده از سوی روحانی در اولین دیدارش با نمایندگان مجلس هم واکنش نشان داد و متذکر شد: برای اظهار نظر درباره مسائل باید به آمار رسمی کشور اتکا شود.

داوودی متذکر شد: امکان دارد اختلاف بسیار جزئی در ارقام به دلیل تفاوت روش های آمارگیری مراکز رسمی وجود داشته باشد که نیازمند اصلاح است اما نمی توان آمار رسمی کشور را نادیده گرفت.

معاون اول احمدی‌نژاد در دولت نهم در عین حال گفت که از بیان چنین سخنی قصد نادیده‌گرفتن وجود تورم را ندارد و درک این مسأله موضوع پیچیده‌ای نیست.

داوودی انتقادش از سیاست‌های اقتصادی رئیس سابق خود را با بیان این جمله آغاز کرد که «تورم واقعیت امروز جامعه ماست که باید با آن مقابله کنیم».

وی ادامه داد: عملکرد احمدی‌نژاد در بسیاری از موارد مثبت بود که باید مورد تأکید قرار گیرد، بسیاری از اقدامات او برای اولین بار در کشور انجام شده بود اما موارد زیادی هم در عملکرد او بوده که مورد تأیید نیست.

معاون اول سابق احمدی‌نژاد با بیان اینکه عملکرد رئیس دولت‌های نهم و دهم به‌طور کامل مورد تأیید نیست، تصریح کرد: عملکرد ایشان در بحث‌های مهمی چون جلوگیری از افزایش نرخ ارز و سپرده و افزایش تورم که باید مدیریت می شد اما نشد، مورد انتقاد ماست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها