امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3273
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم پیش از خطبه‌های ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اینکه در حوزه تأمین اجتماعی 35 میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند، گفت: در حوزه بهزیستی 62 هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده که از این میزان 75 هزار واحد آماده بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: طی 8 سال عمر دولت نهم و دهم بیش از 100 هزار واحد تعاونی به ثبت رسید که بیش از یک و نیم میلیون شغل را در برمی‌گیرد.

عباسی خاطرنشان کرد: در جریان حمایت از بخش تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق سرمایه‌گذاری ایجاد شد که اثرات مثبت آن را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: با همراهی بیش از 8 هزار تشکل کارگری و کارفرمایی موفق شدیم بیش از 30 درصد از حوادث ناشی از کار را کاهش دهیم.

عباسی گفت: افزایش تعداد شوراهای سازش و خانه‌های بهداشت کارگری به دو هزار و 400 واحد نمایانگر اقدامات مثمر ثمر این وزارتخانه در طی 8 سال گذشته بوده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دیگر اقدامات این وزارتخانه به تشریح عملکرد حوزه رفاه پرداخت و افزود: در حوزه رفاه به بیش از 95 درصد نامه‌های مردمی وارده پاسخ داده شده است.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال نیز وزارتخانه توانست با بکارگیری همه دستگاه‌‌های مرتبط طرح توسعه اشتغال را تهیه و تدوین کند تا حمایت از واحدهای تولیدی افزایش یابد.

عباسی با اشاره به اقدامات انجام شده در روند قدردانی از کارگران گفت: متأسفانه قدردانی از زحمات کارگران آنچه که در خور شأن آنان بوده انجام نشده است.

وی با اشاره به عضویت ایران در مجمع فدراسیون ورزش کارگری تصریح کرد: این اقدام به منظور افزایش جایگاه ورزشی کارگری مدنظر بوده است.

وی گفت: با طراحی و تدوین نظام‌های آموزش مهارت و فناوری موفق به تأیید صلاحیت بیش از دو میلیون نفر شده‌ایم.

وی ادامه داد: در مجامع بین‌المللی جوانان و کارگران عزیز کشور موفق به کسب مقام‌های گوناگون شده‌اند که اغلب از نقاط دور افتاده کشور هستند.

عباسی با بیان اینکه افزایش سطح تعاملات بین‌المللی به منظور افزایش بهره‌وری انجام شده است گفت: اقدامات خوبی که در حوزه افزایش تعاملات بین‌المللی انجام شده هم‌اکنون به ثمر نشسته است.

وی ادامه داد: در حوزه رفاه اجتماعی آنچه که در رابطه با اجرای طرح پزشک خانواده بوده است به عنوان یک دستاورد بزرگ دولت نهم و دهم به شمار می‌رود.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه افزود: همچنین خانوارهای بیمه شده انفرادی در صندوق تأمین اجتماعی نیز با افزایش همراه بوده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود با اشاره به پرداخت هزار میلیارد تومان مطالبات بازنشستگان تصریح کرد: تمهیدات پرداخت هزار و 800 میلیارد تومان در راستای قانون مدیریت خدمات کشوری اندیشیده شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است در پرتو عنایت الهی و مقام معظم رهبری ایران اسلامی در مسیر رشد و بالندگی به قله‌های افتخار آنچنان که زیبنده آن است دست یابد.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها