امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32738
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی هاشمی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی هاشمی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: انتخابات پرشور و حماسی سال 92 حرکت نورانی دیگری در ظلمات عصر پرفتنه جهانی بود. حماسه‌ای که سیاست را در بطن کیاست رهبری و ذکاوت امت ارتقاء جایگاه داد. انتخاباتی که به حق پیروز میدان آن، رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و مردم ایران اسلامی و دوستدار ولایت بودند. انتخاباتی که مهر بطلان بر ادعای 4 ساله فتنه‌‌گران فریب‌خورده، متقلب زد و حاصلش برگزیده شدن حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی بود؛ چهره‌ای شایسته که با شعار تعامل و تعادل و اعتدال‌گرایی و پرهیز از تندگویی‌های متعارف و افراط وتفریط‌های گروه‌های سیاسی در چشم ملت نیکو خصال شمرده و پسندیده آمد.

وی افزود: نمایندگان ملت از دولت تعادل طلب، تدبیر وامید را می‌طلبد، پرهیز از منازعات سیاسی و اجتماعی را می‌خواهد و سیاست در عین بصیرت عدالت در عین خردمندی و معرفت در عین صداقت را خواهان است. خصومت‌، لجاجت و عناد در روابط بین قوا طبعا خارج از مدار ولایتمداری دولت و حقا متضاد با مطالبات ملی است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: دولت آینده با عملی کردن شعار خود عرصه اجتماعی و اداری را چنان هدایت کند تا عدل و انصاف، شایسته‌سالاری و توانمندسازی تولید و توسعه ثروت ملی و قبل از همه اینها اخلاق و دیانت حاصل 4 سال حضور او باشد.

هاشمی خاطرنشان کرد: مجلس همچون عصاره فضائل ملی بر فضیلت‌های همه دولت‌ها حرمت می‌گذارد و در راستای اشاعه این فضائل با تمان توان همراه با ملت و سایر قوا همراهی خواهد کرد. مجلس در رای اعتماد به کابینه پیشنهادی با دقت تمام خواهد کوشید با رعایت کامل اصول و ارزش‌های نظام مر قانون و اوامر حکیمانه مقام عظمای ولایت یاریگر ریاست محترم جمهور بوده و در این برهه حساس و امیدبخش به معنای واقعی خیرخواهی لازم را برای ملت ارزانی داشته باشد.

وی ادامه داد: اینجانب در مسند خدمت به مردم به نمایندگی از کمیسیون عمران قدردان تلاش دولت‌های گذشته که منجر به توسعه و عمران کشور شده، می‌باشم و از دولت جدید انتظار دارم در جهت اجرای پروژه‌های زیربنایی تقویت ساخت و ساز مسکن، تقویت صنعت حمل و نقل خاصه حمل و نقل ریلی، تقویت مدیریت شهری، ارتقا و اشاعه معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی و رونق هر چه بیشتر پروژه‌های عمرانی با تاکید بر جلب مشارکت بخش خصوصی را دارم تا مهمترین مشکلات بخش اقتصادی که همانا اشتغال، تامین مسکن و هدفمند کردن یارانه‌ها را به دنبال خواهد داشت و حماسه اقتصادی رارقم خواهد زد مجدانه پیگیر باشم. چرا که هیچ خدمتی از چشم مردم دور نمی‌ماند و نیک‌نامی حاصل نیک‌رفتاری خواهد بود.

نماینده مردم تهران در خانه ملت افزود: کمیسیون عمران مجلس نیز در این امر یار و همراه دولت خواهد بود و در اجابت فرمان مقام عظمای ولایت در حمایت از دولت تمام توانایی خود را در اختیار دولت جدید قرار خواهد داد تا دولت تدبیر و امید به فرجامی نیکو منجر شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: اینجانب به عنوان نماینده مردم تهران، شمیرانات‌، ری و اسلام‌شهر می‌خواهم توجه مسئولین به ویژه ریاست محترم جمهور را به معضلات حوزه انتخابیه از جمله حاشیه‌نشینی و فقدان رعایت حریم واقعی جلب کنم و آن را به عنوان یک تهدید بزرگ متذکر و رعایت کامل قانون را مطالبه و از طرفی درخواست جدی برای رسیدگی به معضل آلودگی هوا را داشته باشم.
هاشمی ادامه داد: همچنین توجه شوراهای اسلامی خصوصا حوزه انتخابیه را به موارد فوق جلب کرده و از آنها می‌خواهم در جهت ارتقاء سلامت مردم به مسائل فوق رسیدگی جدی به محل‌هایی که کمتر دیده می‌شود در اولویت قرار دهند و در برگزیدن و انتخاب شهرداران به شوراهای اسلامی توصیه می‌کنم علاوه بر رعایت ضوابط قانونی بر اساس کار کارشناسی و استفاده از نظرات افراد خبره و کارآزموده و باخردورزی هر چه بیشتر و در نظر گرفتن منافع مردم به دور از مباحث سیاسی، گروهی و جناحی بهترین خادم را انتخاب کنند.

هاشمی در پایان تصریح کرد: به ملت‌های مسلمان جهان توصیه می‌کنم که اجازه ندهند که آشفتگی‌های وارداتی به دنیای اسلام مورد بهره‌برداری صهیونیست‌ها قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار