امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32741
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 70
پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی در بخش‌های غیردولتی بازرسی‌هایی دارند که اگر انجام کارهای سخت برای ...

پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی در بخش‌های غیردولتی بازرسی‌هایی دارند که اگر انجام کارهای سخت برای بانوان به آنها گزارش شود باید این موارد را پیگیری کنند ولی در قانون منع کار شبانه و منع کارهای سخت و زیان آور لحاظ شده است اما اجرایی شدن آن با اما و اگرهایی روبرو است.

وی ادامه داد : عملیاتی شدن این قانون و اینکه آیا گزارش‌هایی در این مورد واصل شده است یا خیر وظیفه وزارت کار و امور اجتماعی است ولی اصولا کارهای یدی جزو کارهای سخت برای زنان محسوب می‌شود ولی اگر خانمی در یکی از کارخانه‌ها کار می‌کند در صورت اعتراض مجبور می‌شود کار خود را از دست دهد بنابراین ترجیح می‌دهد در همان کار باقی بماند.

معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز زنان دولت دهم تصریح کرد: از طریق نمایندگان کارگران زن باید این موضوع را پیگیری کنند که متأسفانه این موضوع بسیار ضعیف است و اصلا نماینده کارگران زن در شورای عالی حفاظت بهداشت و شورای عالی کار نداریم و ما این پیشنهاد را داده بودیم که حتما از قشر کارگر نیز نماینده‌ای برای احقاق حقوق مطالبات زنان کارگر حضور داشته باشد.

هدایتی تصریح کرد: هم اکنون نداشتن نماینده کارگران زن در شورای عالی کار باعث شده است تا اجرای قانون منع کار شبانه با مشکلاتی همراه باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها