امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32744
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 91
حجت‌الاسلام سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: تلف شدن گوزن‌های زرد در سایت کرخه علل مختلفی دارد که تغییرات اقلیمی و آب گیری ...

حجت‌الاسلام سادات ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: تلف شدن گوزن‌های زرد در سایت کرخه علل مختلفی دارد که تغییرات اقلیمی و آب گیری سد کرخه و به دنبال آن خشک شدن تالابهای این منطقه را می‌توان یکی از این علل عنوان کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سایت محصور شده کرخه حدود 200 هکتار است، افزود: عدم رساندن آب به این سایت موجب طغیان مگس‌های میاز شد که در نهایت با تلف شدن گوزن‌های زرد همراه گردید.

وی بیان داشت: البته احتمال دارد که مگس‌های میاز به دلیل بارندگی که در کشور عراق اتفاق افتاد از این کشور به ایران آمده باشند.

وی ادامه داد: طی بازدیدی که به عمل آمد، مشخص شد که سازمان محیط زیست توانسته طی مدت زمان یک ماه این بحران را کنترل کند.

حجت‌‌الاسلام سادات ابراهیمی اضافه کرد: طی این مدت، محیط زیست موفق شده است که حدود 10 رأس گوزن زرد ایرانی را زنده‌گیری و در داخل قرنطینه نگهداری کند و در جهت درمان آنها اقدامات لازم را صورت دهد.

وی بیان داشت: پیش‌بینی‌ها این است که حدود 30 تا 40 گوزن زرد باقی مانده باشد، البته دوربین‌هایی در این منطقه وجود دارد که به صورت شبانه‌روزی این منطقه را رصد می‌‌کنند.

نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: راهکاری که وجود دارد برای نجات گوزن‌های زرد این است که در مرحله نخست باید سایت جنگلی کرخه آبیاری و آبرسانی شود، البته برای این موضوع 30 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

وی درباره تشکیل پرونده قضایی برای محیط، خاطرنشان کرد: تشکیل پرونده قضایی برای این سازمان منتفی است چراکه سازمان محیط زیست برای حفاظت و صیانت از این گونه جانوری تلاش خود را کرده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها