امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32762
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا حضور نیروهای حافظ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا حضور نیروهای حافظ صلح این سازمان (یونیفیل) در جنوب لبنان و نزدیک مرز فلسطین اشغالی را یکسال دیگر تمدید کند.

بان کی مون در نامه‌ای به «ماریا کریستینا» نماینده آرژانتین در سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت این درخواست را مطرح کرده است.

پیش از این «عدنان منصور» وزیر امور خارجه لبنان از بان کی مون خواسته بود تا ماموریت نیروهای حافظ صلح را تمدید کند که وی پس از موافقت با این درخواست آنرا به شورای امنیت ارجاع داد.

بان کی مون در متن درخواست خود برای رئیس شورای امنیت تاکید کرد: نیروهای حافظ صلح نقش مهمی در امنیت و ثبات جنوب لبنان دارند و ثبات در این منطقه به صلح در لبنان کمک می‌کند تا زمینه گفت‌وگوهای راهبردی با نیروهای مسلح لبنانی و افزایش قدرت آنها را فراهم می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل در آگوست سال 2006 پس از قطعنامه 1701 این شورا درباره لزوم پایان جنگ 33 روزه، دستور داد تا منطقه حائل در نزدیک مرز جنوبی لبنان تشکیل شود ولی حضور نیروهای حافظ صلح در لبنان به دوره جنگ داخلی در این کشور به دهه 70 میلادی باز می‌گردد.

بیش از 10 هزار و 640 نیروی حافظ صلح در جنوب لبنان حضور دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها