امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32778
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین تجلیل از سه دهه فعالیت علمی و فرهنگی استاد محمدعلی آذرشب، مدرس ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین تجلیل از سه دهه فعالیت علمی و فرهنگی استاد محمدعلی آذرشب، مدرس زبان و ادبیات عرب دانشگاه تهران و مترجم پیام‌های رهبری شب گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت‌الله محمدعلی تسخیری و جمعی از شاگردان و مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این سازمان برگزار شد.

منصور اعتصامی مشاور و قائم مقام رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که شاگرد «محمدعلی آذرشب» بوده گفت: دانشجویان ایشان همه شیفته‌اش بودند، بنابراین به کلاس‌های درسش بسیار علاقه داشتند من خود تلاش می‌کردم زودتر از آغاز کلاس حاضر شوم تا لحظات بهتری با ایشان داشته باشم بنابراین زیبایی عربی و دلنشینی آن را مدیون حضور آقای دکتر آذرشب هستم.

وی در ادامه افزود: من شخصاً پای استادم را می‌شویم، دستش را می‌فشارم، عزت و احترام ایشان همیشه در قلبم است.

اعتصامی درباره جایگاه علمی و فرهنگی استاد آذرشب در مجامع گفت: این جایگاه توسط افرادی چون شیخ علی زین‌العابدین از بزرگان سودان نیز مورد توجه قرار گرفته بود، بنابراین انتقال متون و میراث عربی و فارسی توسط ایشان به خوبی صورت گرفت. وظیفه ما ارج نهادن به مقام ایشان است امیدواریم سال‌ها عمر طولانی داشته باشند و همواره سایه او را در حوزه علمی و عرصه گسترده بین‌المللی مستدام ببنیم.

وی با اشاره به اینکه صبغه ارزشی و توجه ایشان به اصول ولایت‌مداری بسیار حایز اهمیت است،‌ گفت: من دو شب در خوابگاه دانشگاه تهران بلوک 9 با ایشان همراه بودم و واقعاً از مصاحبتشان لذت بردم این صمیمیت یک پل عاطفی برای ما ایجاد کرد.

همچنین مهدی گلجان مدیر عامل بنیاد اندیشه اسلامی نیز درباره فعالیت استاد آذرشب در مجله «ثقافتنا» گفت: جزو افتخارات من در طول زندگی‌، همکاری‌ام با ایشان در نشریه‌‌ای به سردبیری ایشان بود و تنها مجله‌ خارج از دانشگاه بود که رتبه علمی ـ پژوهشی در آن دوران کسب کرد.

وی درباره اهمیت این نشریه در سطح مجامع بین‌المللی گفت: زمانی سرزده به بیت‌الحکمه تونس رفته بودم و مهمان یک فرد فرهیخته‌ای از اساتید آنجا شدم و نشریه «ثقافتنا» را دست این عالم تونسی دیدم، ایشان می‌گفتند که ارادت ویژه‌ای به استاد آذرشب دارند.

گلجان در پایان گفت: فعالیت من در کنار استاد آذرشب در نشریه، جزو برگ‌های زرین افتخاراتم در زندگی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها