امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32787
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه پارلمان) به قرائت گزارش حادثه 22 بهمن قم پرداخت و پیش از قرائت این گزارش در سخنان کوتاهی گفت: نظر به انیکه در این گزارش به مسئولیت بعضی از اشخاص شاغل در نهادها و ارگان‌های نظامی، انتظامی و امنیتی اشاره شده، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن تاکید و تقدیر از زحمات بی شائبه نهادها و ارگانهای مذکور که در پایداری نظام جمهوری اسلامی و برقراری نظم و امنیت نقش بی بدیل و اساسی داشتند، اعلام می‌دارد که همچون گذشته با همه توان در جهت حمایت و تقویت و پشتیبانی‌ از انها ادامه خواهد داد و آن را افتخار خود می‌داند و اقدامات خودسر معدود افراد مذکور را شایسته نهادها و ارگانهای انقلابی نمی‌داند.
 
وی افزود: گزارش جامع هئیت نتیجه کاری دقیق و فنی و با حدود 2000 هزار ساعت نفر وقت گذاری است که بر اساس روند کاملا قانونی انجام شده و در این راه بیانات مقام معظم رهبری هیئت را مصمم تر کرد و درد و دل مراجع اعزام و علما مبنی بر ضرورت التیام زخم کهنه نظام آن هم در مرکزیت شیعه در مسئولیت هیئت افزود: تا مشکل را ریشه یابی و شناسایی کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین خاطر نشان کرد: درباره نحوه انتخاب اعضای هیئت بحث و حدیث‌های مطرح شد، طبق روال کاری که هم در سالهای گذشته و هم در این دوره وجود داشت مبنی بر اینکه وقتی یک ماموریت ویژه به کمیسیون امنیت ملی ارجاع می‌شد رئیس کمیسیون در جلسه رسمی، ماموریت را اعلام و افرادی را برای پیگیری این موضوع مشخص می‌کرد. هیچگاه برای انتخاب اعضای هیئت در کمیسیون رای گیری نشده است و این بار هم نشد.

نقوی خاطر نشان کرد: اگر اعضای کمیسیون هم پیشنهاداتی برای عضویت در هیئت داشتند در کمیسیون مطرح می‌کردند، انتخاب اعضای هیئت بررسی قائله قم هم به همین صورت طبق روال گذشته انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش کمیته تحقیق حادثه 22 بهمن 1391 قم با عنوان «خیلی محرمانه» تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.
متن گزارش به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
گزارش غائله 22 بهمن 1391 قم
الف: مقدمه
مقامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بنا به آموزه‌های دینی، بیشترین تماس را با قاطبه مردم در سطوح مختلف برقرار می‌نمایند، با این ارتباط چهره به چهره قطعاً منتج به حفظ مردم در دفاع از انقلاب اسلامی و کشور می‌گردد و مسئولین فاصله خود را در ارتباطات با مردم به حداقل می‌رسانند. آفت این حضور مردمی، قرار گرفتن مستقیم مسئولین در معرض انواع تعرضات فیزیکی و شخصیتی است. آثار ترور شخصیتی کمتر از ترور فیزیکی نبوده و بنظر می‌رسد طراحی ساز و کاری مناسب جهت جلوگیری از این آفات که همسو با سیاست‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، همچنین جلوگیری از اقدامات عده‌ای خودسر یا سازماندهی شده که اقدام به بر هم زدن مراسمات، تجمع و اهانت مقابل بیت مراجع عظام، مسئولین ارشد نظام و ائمه جمعه می‌نمایند کاملاً ضروری به نظر می‌رسد که قطعاً این قبیل اعمال، لزوم برخورد سیاسی، فرهنگی و امنیتی را توأمان طلب می‌نماید.
یکی از حوادثی که قلب مقام معظم رهبری را جریحه دار کرد قائله 22 بهمن 91 در شهر مقدس قم و درجوار حضرت معصومه (س) در یوم الله 22 بهمن 91 بود که همگان را به شگفتی درآورد و موجب شد تا این حادثه فضای رسانه‌ای به دست دشمنان این مرز و بوم بدهد تا جایی که حماسه با عظمت، با شکوه مردم را دچار خدشه نماید.
در همین راستا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کمیته ای مرکب آقایان منصور حقیقت‌پور، جواد جهانگیرزاده، مهدی دواتگری و سیدحسین نقوی‌حسینی را مسئول بررسی این حادثه نمود.
ب: نقطه نظرات مقام معظم رهبری، مراجع اعزام تقلید و علمای حوزه علمیه قم
1- مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان فرمودند: من مخالف هستم کسانی راه بیافتند، افراد را ضد ولایت فقیه، بی بصیرت معرفی کنند و علیه او صحبت کنند. من با اقدامی که در قم صورت گرفت مخالفم، من با اقدامی که در حرم امام (ره) صورت گرفت مخالفم، بارها به مسئولین برای جلوگیری از این وقایع تذکر داده‌ام.
اگر این افراد واقعاحزب اللهی هستند و مومن هستند، این کار را نکنند.
2- در خصوص قائله 22 بهمن 91 در حرم مطهر حضرت معصومه علما و مراجع بزرگ تقلید (حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، موسوی اردبیلی، سعیدی امام جمعه قم، حسینی بوشهری، غروی، فاضل لنکرانی، مقتدایی، امینی نجف آبادی، مسعودی خمینی، سید جواد شهرستانی) در قالب سخنرانی، صدور بیانیه و ارائه نقطه نظرات درمقالات با هیئت تحقیق انزجار خود را اعلام داشته‌اند.مشروح بیانات علما و مراجع اعزام مبنی بر ضرورت پیگیری و خشکاندن ریشه قائله موجود است.
ادامه دارد... انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار