امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32790
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۲
تعداد بازدید: 71
حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس دانشگاه علوم و معارف اسلامی قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس دانشگاه علوم و معارف اسلامی قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم جهت‌گیری درست برای سرعت بخشیدن به پیشرفت علمی کشور، اظهار داشت: اگر وزیر علومی با گرایش‌های سیاسی افراطی بخواهد فضای دانشگاه‌ها را به فضای مضر و مخرب دوران اصلاحات ببرد، به هیچ وجه با اهداف نظام، با دولت اعتدال و با این مقطع تاریخی که دانشگاه‌ها با همه وجود برای رسیدن به مرز‌های دانش تلاش می‌کنند سازگار نخواهد بود.

عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه سخنان خود گفت: طی 10 سال گذشته روند غالب در دانشگاه‌ها حرکت به سمت دستاوردهای علمی جدید، رقابت علمی همه‌جانبه و ثبت رکوردهای علمی بوده است. حال اگر وزیری بخواهد این فضا را به دوران اصلاحات برگرداند به هیچ وجه قابل قبول توده اساتید و دانشجویان نخواهد بود.

وی با تاکید بر این موضوع که عقبگرد به فضای تنش‌زای دوران اصلاحات نه امکان‌پذیر و نه منطقی خواهد بود، اظهار داشت: هر وزیری که بخواهد دانشگاه و وزارت علوم را به شرایط تنش‌زای دوران اصلاحات برگرداند نه امکان‌پذیر خواهد بود و نه موفق خواهد شد. وضعیت در وزارت علوم باید به گونه‌ای باشد تا دانشگاهیان بتوانند در همین مسیر پرشتاب علمی حرکت کنند و این پیشرفت علمی که ارزان به دست نیامده است را به راحتی از دست ندهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با انتقاد از وضعیت دانشگاه‌ها در دوران اصلاحات، اظهار داشت: رویکردی که مصطفی معین در وزارت علوم در دوران اصلاحات داشت رویکرد مخربی برای دانشگاه‌ها بود چرا که فضای دانشگاه را به سمت افراطی‌گری سیاسی سوق داد و حال منطقی نیست که ما عقبگرد به آن دوران داشته باشیم.

حجت‌الاسلام کلانتری در پایان سخنان خود با اشاره به وظایف مجلس پیرامون رای اعتماد به وزرا، خاطرنشان کرد: مجلس باید در رای اعتماد دادن به وزرا به وظایف قانونی خود به صورت دقیق عمل کند چرا که مجلس می‌خواهد رای اعتماد مردم را به کابینه بدهد به همین خاطر باید بدون هیچ ملاحظه‌کاری سیاسی به وزرا و خصوصا درباره وزارت علوم تصمیم بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها