امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32804
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن ابوالقاسمی پیش از ظهر امروز در مراسم روز جهانی شیر مادر که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن ابوالقاسمی پیش از ظهر امروز در مراسم روز جهانی شیر مادر که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد خاطرنشان کرد: هر چیزی که امروزه در عرصه پزشکی دیده می‌شود حاصل زحماتی است که پیشینیان متحمل شده‌اند.

وی گفت: در سه دهه گذشته نیز هنگامی که برخی به دنبال واردات تجهیزات نوین پزشکی مانند سی‌تی‌اسکن و لیزر بودند ما به دنبال توسعه بخش‌های درمانی بودیم.

وی ادامه داد: امروزه در بخش‌های درمانی شاهدیم که بدون تکنولوژی کار کردن برای اطباء تلخ شده و آنچه که روزی ارزش بود. امروز ضد ارزش است به عنوان مثال اگر پس از تولد نوزاد در کنار مادر قرار می‌گرفت پرسنل بیمارستان توبیخ می‌شدند و در عرصه علم و دانش اشتباهاتی کردیم که به راحتی جبران پذیر نیست.

وی ادامه داد: زمانی اگر نوزاد بستری می‌شد حضور مادر در کنار او بستری بود و مادر حق نداشت در این مدت بستری به فرزند خود شیر دهد این مسئله تا جایی بود که گاهی در بخش نوزادان کودک به خاطر همین مسئله فوت می‌کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اذعان داشت اما امروز صحبت از این است که نوزاد باید بلافاصله پس از تولد در آغوش مادر قرار گیرد و شیر مادر در رشد نوزاد و جلوگیری از چاقی بسیار مؤثر است.

به گفته ابوالقاسمی نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می شوند از بسیاری از عفونت‌های گوارشی و تنفسی مصون می‌مانند.

وی به نقش فرهنگ‌سازی در ترویج تغذیه با شیر مادر اشاره کرد و گفت: آن چیزی که اکنون دانشمندان کشورهای خارجی به آن رسیده‌اند در کتاب آسمانی ما قرآن مجید، هزار و چند صد سال پیش بر آن تاکید شده است. در قرآن آیه صریحی برای تغذیه کودک با شیر مادر داریم که حتی می‌توان در مقالات علمی از آن به عنوان منبع استفاده کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار