امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32814
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «کوین راد» نخست‌وزیر استرالیا می‌گوید «روبرت مردوخ» در جریان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «کوین راد» نخست‌وزیر استرالیا می‌گوید «روبرت مردوخ» در جریان رقابت‌های انتخاباتی این کشور، علیه جناح حاکم فرافکنی کرده و به صرفه بودن یکی از طرح‌های مهم مورد حمایت این حزب را زیر سوال برده است.

مردوخ به امپراطور رسانه‌ای غرب مشهور است و بخش بزرگی از رسانه‌های مهم دنیا تحت مالکیت اوست. در استرالیا 70درصد بازار مطبوعات در اختیار مردوخ و تیم رسانه‌ای اوست. وی اخیرا در صفحه توئیتر خود مطلبی را علیه طرح موسوم به «ان‌بی‌ان» که تحت حمایت جناح حاکم است، منتشر کرده است.

مردوخ که خود استرالیایی‌الاصل است، عمده فعالیت‌های رسانه‌ای خود را در آمریکا پایه‌ریزی کرده است. وی در پیام اخیر خود ادعا کرده است که طرح «ان‌بی‌ان» در شرایط کنونی اقتصاد مقرون به صرفه نیست.

«ان‌بی‌ان» طرح  شبکه پهن‌باند ملی استرالیا است که به شدت از سوی «راد» و جناح حاکم مورد حمایت قرار دارد. این شبکه ارتباطات اینترنتی را برای تمام خانه‌ها در استرالیا فراهم می‌کند. جناح مخالف حاکمیت روی غیراقتصادی بودن این طرح مانور داده و توقف و یا محدودیت این طرح را خواستار شده است.

روزنامه‌های تحت مالکیت مردوخ نیز به انتقاد از این طرح پرداخته‌اند. «راد» در مصاحبه اخیر خود گفته است که شک ندارد مردوخ قصد دارد انتخابات را به نفع رقبای حزب «کار» که اکنون 6 سال است قدرت را در اختیار دارد، مهندسی کند.

جدیدترین نظرسنجی‌ها در استرالیا از کاهش محبوبیت حزب کار حکایت دارد. در این نظرسنجی‌ها، رود و هم حزبی‌هایش 48درصد از آرا را کسب کرده‌اند و محافظه‌کاران 52درصد آرا را به دست آورده‌اند.

«روبرت مردوخ» در انگلیس با پرونده‌های متعددی روبروست که جدی‌ترین آن بحث شنود غیرقانونی مکالمات تلفنی توسط رسانه‌های تحت امر اوست، که به رسوایی بزرگی برای وی تبدیل شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها