امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32816
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 100
مصطفى اللباد مدیر مرکز مطالعات راهبردی «الشرق» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: مخالفت ...

مصطفى اللباد مدیر مرکز مطالعات راهبردی «الشرق» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: مخالفت ترکیه با برکناری محمد مرسی ناشی از روابط نزدیک اخوانی ها و دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و نیز ترس اردوغان از خطری است که برای دولت و حزب خود احساس می کند.

وی افزود: همین ترس و نگرانی بود که موجب شد اردوغان در مقابل خواست ملت مصر که در 30 ژوئن به خیابان‌ها آمدند قرار گرفت اما این وضعیت نیز به زودی تغییر خواهد کرد و روند امور به مسیر طبیعی خود باز خواهد گشت.

اللباد تصریح کرد: اخوانی‌ها در وضع متشنجی به سر می برند به ویژه اینکه برخی اخبار حاکی از این است که آمریکا درصدد قطع حمایت از این گروه است و همین اخبار اخوانی ها را بیش از پیش برای قبول آشتی ملی که در نهایت در برابر آن تسلیم خواهند شد، تحت فشار قرار می دهد.

این کارشناس مصری در ادامه اظهار داشت: اما وضعیت اخوانی ها به این دلیل دشوار است که حامیان خود را از همه جا برای دفاع از خود بسیج کرده اند بنابراین باید به منظور جلوگیری از هرگونه رویارویی و درگیری بین موافقان و مخالفان خود توجیه قابل قبولی برای آشتی ملی وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: نیرویی که بتواند در مقابل خواست و اراده مصری ها قرار بگیرد وجود ندارد به ویژه اینکه آنان در تلاش برای تحقق منافع کشور و اولویت دادن آن بر هر چیز دیگری هستند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها