امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32825
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 247
قدرت‌الله عاقلی هنرمند مجسمه‌ساز در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره تازه‌ترین نمایشگاه آثارش که قرار است مهرماه امسال به نمایش بگذارد ...

قدرت‌الله عاقلی هنرمند مجسمه‌ساز در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره تازه‌ترین نمایشگاه آثارش که قرار است مهرماه امسال به نمایش بگذارد توضیح داد: این آثار در ادامه نمایشگاه قبلی من است که در قالب آثار حجمی به موضوعات اجتماعی روز پرداخته‌ام.

او درباره ویژگی‌های این آثار هم توضیح داد: این آثار مفهومی هستند و ساختاری تکنیکی و مکانیکی دارند که در آن‌ها از ویدئوآرت هم استفاده خواهم کرد.

عاقلی با اشاره به نمایشگاه قبلی آثارش که با عنوان «ونوس در سرزمین مصائب» در گالری طراحان آزاد برگزار شد گفت: در نمایشگاه ونوس...، آثاری ارائه کردم که از ویدئوآرت استفاده شده بود و برخی از آن‌ها نیز به صورت تعاملی با مخاطب در ارتباط بود و به شیوه الکترونیکی ارائه شده بود و در این نمایشگاه نیز برخی آثارم تعاملی با مخاطب خواهد بود،‌برخی الکترونیکی و با استفاده از ویدئوآرت به نمایش درمی‌آید و برخی دیگر نیز به صورت مجسمه ارائه خواهد شد.

عاقلی درباره ارتباط مخاطبان با آثار مجسمه‌سازی معاصر که از آثار حجمی و مجسمه سازی ساده فاصله می‌گیرد توضیح داد: در گذشته بیشتر آثار من فرم‌های انتزاعی بود ولی مدتی است که دوست دارم مخاطب بیشتر با این آثار ارتباط برقرار کند و به همین دلیل آثار کنونی من پیچیدگی‌های آثار قبلی من را ندارد و مخاطبان به سادگی با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

عاقلی موضوعات اجتماعی روزمره را برای این آثار تازه‌اش انتخاب کرده است که در این باره توضیح داد: موضوعات اجتماعی روز که همه در طول روز با آن مواجه هستیم به شکلی شاعرانه در مفاهیم این آثار گنجانده شده است.

این هنرمند مجسمه‌ساز درباره فروش آثار هنر جدید و مجسمه‌سازی معاصر که بسیار پر هزینه است و مجموعه‌دارن آثار هنری کمتر اقبالی نسبت به این گونه آثار داشتند توضیح داد: مخاطبان آثار من در نمایشگاه‌ها معمولاً مجموعه‌داران آثار هنری، دانشجویان و هنرمندان هستند و فروش آثار من نیز در این نمایشگاه‌هایی که به شکل معاصر مجسمه‌سازی پرداخته‌ام خوب بوده است.

وی افزود: در نمایشگاه قبلی من با عنوان «ونوس در سرزمین عجایب» حدود 70 درصد آثارم را مجموعه داران آثار هنری خریدند این در حالی است که در گذشته مجموعه‌دارن عادت به خرید تابلوهای نقاشی داشتند ولی یکی دو سال است که نسبت به خرید مجسمه به خصوص مجسمه‌های معاصر و هنر جدید نیز علاقه نشان داده‌اند.

این هنرمند مجسمه‌ساز همچنین ابراز امیدواری کرد که در دولت جدید در فضای عمومی هنر اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

به گزارش فارس، قدرت‌الله عاقلی متولد 1347 در جلفا آذربایجان است و آثارش در نمایشگاه‌های‌ انفرادی و گروهی متعددی در داخل و خارج از کشور از جمله بی‌ینال‌های جهانی به نمایش در آمده‌ است.

عاقلی طراحی و ساخت 43 اثر حجمی شهری و نقش‌برجسته در میادین و مراکز عمومی موزه‌ها و نیز ساخت وسایل فنی و تکنیکی سینمایی و تئاتر را بر عهده داشته است.

مجموعه ریشه‌یابی نقوش گلیم، مجموعه نقوش اسلامی، مقاله مجسمه‌های آهنی، جنگ در آینه کاریکاتور و نیز مشارکت در تحقیق 50 سال هنر معاصر ایران، تألیف کتاب صد سال مجسمه‌‌سازی نوین و مجموعه آثار حجمی و نقش‌برجسته خطوط دوره اسلامی (از حجم تا لیلی) و مجموعه آثار چاپ دستی با موضوع «30 نقش 30 غزل» از مولانا از جمله آثار تحقیقی و تألیفی او به شمار می‌روند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها