امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32835
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما و با هماهنگی موثر و خودجوش موزه صلح تهران از چند روز قبل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما و با هماهنگی موثر و خودجوش موزه صلح تهران از چند روز قبل هنرمندان عرصه ادبیات و سینمای ایران به همراهی چندتن از جانبازان شیمیایی همکار با  این موزه وارد هیروشیما شدند تا به شیوه‌ای خلاقانه و به‌دور از شعار، حقایق مکتوم دوره هشت ساله جنگ را به گوش جهانیان برسانند.
 به همین دلیل حدود دوهزار نسخه از فیلم‌های مستند «خاطراتی برای تمام فصول» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی و «پژواک سکوت» به کارگردانی شهرام زرگرنژاد و فیلم سینمایی( اتوبوس شب) به کارگردانی کیومرث پوراحمد با زیرنویس ژاپنی و آلمانی و انگلیسی در شروع و پایان این مراسم بین المللی توسط این هنرمندان و بصورت چهره به چهره وبا توضیح وضعیت به کارگیری سلاحهای شیمیایی در جنگ علیه  مردم ایران در بین حاضران توزیع شد.

لازم به یادآوری است با آنکه این دهمین حضور موزه صلح تهران با  مدیریت آقایان دکتر سروش و خاطری در این گردهمایی جهانی بود ولی این برای اولین بار بود که این حجم اطلاع رسانی بصورت فیلم از ایران در بین حضار صلح طلب و مسئولین  کشورهای حاضر در این مراسم موثر بین المللی و به یادبود قربانیان سلاحهای شیمیایی کشورمان و به دست هنرمندان پراوازه ایرانی و خود جانبازان شیمیایی صورت می‌گرفت.

از دیگر نکات قابل توجه دیدار رودروی جانبازان شیمیایی ایران و این هنرمندان با بازماندگان بمباران اتمی هیروشیما بود که خبر و متن گفتگوها در نشریات امروز هیروشیما به چاپ رسیده است.
 
از همراهان گروه می‌توان به پرویز پرستویی، حبیب احمدزاده، مرتضی سرهنگی، هدایت‌الله بهبودی ،علی دهباشی، عادل معمارنیا مستند ساز، دکتر مهدی معصومی پزشک همراه گروه و خانم بابایی و محمود بنکدار مترجمین و جانبازان علی اکبر فضلی،علیرضا یزدان پناه ،بهروز عباسی، اشاره داشت.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها