امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32891
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ سردار حسین رحیمی در نشست خبری به مناسبت عید سعید فطر ضمن تشکر از خبرنگاران و فرارسیدن روز خبرنگاران گفت: خبرنگاران ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،‌ سردار حسین رحیمی در نشست خبری به مناسبت عید سعید فطر ضمن تشکر از خبرنگاران و فرارسیدن روز خبرنگاران گفت: خبرنگاران تاثیر گزار در جریان ترافیک هستند و خبرنگاران این حوزه همکاران راستین پلیس راهور هستند.

سردار رحیمی درخصوص برنامه‌های ترافیکی در ماه مبارک رمضان گفت: بحث ترافیک تهران یک موضوع ملی است و ما در تهران بیش از 4 میلیون خودرو، 3 میلیون موتور سوار و همچنین تردد شخصیت‌های مختلف و مهم کشوری و لشگری را داریم که علاوه بر آن 6 میلیون سفر در طول هفته به تهران انجام می‌شود که حجم ترافیک تهران را بسیار بالا می‌برد.

وی در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان انجام فرایند ترافیک تغییراتی داشته است و همچنین ما در برخورد با موتور سیکلت سواران نوع برخورد را تغییر داده‌ایم و از توقیف تبدیل به برخوردهای ارشادی کردیم که یک برگه ارشادی در صورت مشاهده تخلف به موتور سواران داده می‌شد که بیش از 40 هزار نفر از این برگه‌های ارشادی دریافت کرده و بیش از 32 هزار نفر در یک کلاس یک ساعته شرکت کردند و این موجب شد که روند تصادفات موتورسواران در ایام ماه مبارک رمضان کنترل خوبی شد و 97 درصد کاهش توقیف موتورسیکلت در ماه رمضان داشتیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه گفت: در حوزه تصادفات نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 5 درصد تصادفات کاهش داشته است و همچنین زمان میانگین رسیدگی به تصادفات 23 ثانیه کاهش پیدا کرده و این زمان به 5 دقیقه و 43 ثانیه رسیده است و همچنین ترافیک در ماه مبارک رمضان 8 درصد کاهش داشته و ساعات پیکه ترافیک نیز کاهش پیدا کرده است.

سردار رحیمی در ادامه افزود: اعمال قانون نیز 7 درصد در این ماه کاهش داشته اما تلاش ما این است که با رانندگان به صورت ارشادی برخورد کنیم.

وی درخصوص توقیف خودروهای با تخلف بالای یک میلیون تومان، گفت: توقیف خودروهای با تخلف بالای یک میلیون 23 درصد افزایش داشته است و حتی ما با خودرویی مواجه بودیم که 17 میلیون خلافی داشته است، در 3 ماهه اول امسال بیش از 9 هزار دستگاه خودرو در این خصوص توسط پلیس راهور توقیف شده است که این آمار اصلاً آمار خوبی نیست.

سردار رحیمی در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد کاهش 24 درصدی ورود غیرمجاز به طرح زوج و فرد بودیم و همچنین طرح‌های مختلفی توسط پلیس راه در ماه مبارک رمضان و بخصوص شب‌های قدر به اجرا در آمد و در حدود 85 مراسم توسط پلیس راهور پوشش ترافیکی داده شد که خوشبختانه هیچ مشکل خاص ترافیکی در 3 شب برگزاری این مراسم‌ها نداشتیم.

وی در ادامه با اشاره به مراسم تحلیف ریاست جمهوری گفت: در کنار برنامه‌های دیگر پلیس راهور در ایام ماه مبارک رمضان 530 اسکورت توسط پلیس راهور در 7 هزار و 800 کیلومتر برای برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری برگزار شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص اجرای طرح‌های ترافیکی در سطح شهر تهران گفت: با اجرای طرح‌های 19 گانه در شهر تهران، خوشبختانه در 4 ماهه اول امسال در تعداد کشته‌های حوادث رانندگی 48 نفر کاهش داشته‌ایم همچنین 644 نفر در مجروحین و 239 فقره تصادفات خسارتی کاهش داشته‌ایم که این کاهش مدیون کارهای فرهنگی و همکاری خوب مردم با پلیس راهور بوده است.

وی در ادامه افزود: در 4 ماهه گذشته 258 راننده که نمره منفی بالای 30 در سوابق گواهینامه آنها درج شد از رانندگی محروم و گواهینامه آنها توسط پلیس راهور اخذ شد، ما اعتقاد داریم که با کنترل آیتم‌های حادثه‌ساز می‌توانیم شاهد کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در سطح کلان شهر تهران باشیم.

سردار رحیمی درخصوص طرح خیابانهای نمونه ترافیکی گفت: برای اینکه بتوانیم فرهنگ ترافیک را در شهر تهران ارتقاء دهیم ماهانه یک خیابان از سطح هر 22 منطقه شهر تهران بصورت خیابان نمونه ترافیکی انتخاب می‌شود که با انجام فعالیتهای مهندسی، نصب تابلوهای جدید، خط‌کشی مجدد خیابان و کنترل مأموران راهور در این خیابان، آموزش‌های ترافیکی به تمام افرادی که در این خیابان‌ها تردد دارند انجام خواهد شد؛ این طرح در 3 قطعه از بزرگراه‌های شهر تهران که نقاط اصلی انتخاب می‌شوند نیز اجرا خواهد شد.

وی افزود: پلیس راهور تهران بزرگ در نظر دارد 10 هزار راننده ون و تاکسی و کسانی که بعنوان سرویس مدارس کار می‌کنند را آموزش بدهد که از الان خودمان را برای آغاز مدارس آماده کنیم ضمن اینکه با شروع مدارس، آموزش فرهنگ‌داران پلیس در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها