امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32906
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری «الوطن»، منابع آگاه تأکید کردند که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعات مصر 3 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری «الوطن»، منابع آگاه تأکید کردند که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعات مصر 3 گروه مسلح را در سینا کشف کرده اند که طرح هایی برای ترور فرماندهان ارتش و پلیس را در اولین روهای عید فطر، بررسی می کرده اند.

بر اساس این گزارش «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع، «محمد ابراهیمی» وزیر کشور و «محمد البرادعی» معاون رئیس جمهور در امور بین الملل جزو اولین نفرات در این لیست ترور قرار دارند.

این منابع تأکید کردند که اعضای این گروه های مسلح که نزدیک به 60 نفر هستند تا کنون با استفاده از سلاح های مختلف بارها ساختمان ها و مراکز مهم امنیتی در سینا را هدف قرار داده اند و به دستور یکی از رهبران جهادی برای ضربه زدن به افرادی که مرسی را از قدرت برکنار کرده اند با هم همکاری می کنند.

این گزارش مدعی است 12 نفر از اعضای این گروه عضو حماس و ما بقی وابسته به جریان های سلفی جهادی در مصر هستند.

الوطن تأکید کرد که گروه های جهادی قصد داشتند در روزهای اول عید فطر به قاهره منتقل شوند و با استفاده از بمب های دستی که از لیبی وارد شده، کاروان حامل هئیت های بلند پایه مصری را هدف قرار دهند.

پیشتر یکی از رهبران حماس تأکید کرده بود که جریان فتح فلسطینی قصد دارد برای تخریب چهره حماس در رسانه های مصری علیه این حزب، پرونده سازی کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها