امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32907
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری دومین جشنواره تئاتر شهر با حضور سیدقاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری و شهرام کرمی رئیس مرکز ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری دومین جشنواره تئاتر شهر با حضور سیدقاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری و شهرام کرمی رئیس مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

کرمی در ابتدای این نشست اظهار داشت: فراخوان دومین جشنواره تئاتر شهر از بهمن ماه سال گذشته منتشر شد و سیاست ما رفع معایب دوره پیشین بود و قصد داشتیم تا بیشترین توجه‌مان به جوانان و استعدادها باشد.

وی ادامه داد: جشنواره تئاتر شهر به عنوان اصلی‌ترین جشنواره تئاتری در سازمان فرهنگی هنری شهرداری با برگزاری دومین دوره تثبیت شد. جشنواره‌های متعددی در سازمان برگزار می‌شد اما در نهایت در جشنواره تئاتر شهر با هدف توجه به مضامین شهری ترکیب شد.

دبیر دومین جشنواره تئاتر شهر با بیان اینکه یکی از معضلات سالن‌های سازمان فرهنگی هنری در سطح شهر تهران چند منظوره بودن، آنهاست، گفت: جشنواره در 14 سالن برگزار می‌شود اما یکی از معضلات ما این است که سالن‌های سازمان چند منظوره است و تخصصی نیست به همین دلیل عمده فعالیت‌ها در فرهنگسرا اجراهای مختص کودکان است امیدوارم با اختصاص سالن‌های در دست ساخت این ضعف برطرف کند.

وی تصریح کرد: به دنبال ایجاد خانه نمایش در فرهنگسرای شفق هستیم که به زودی افتتاح می‌شود.

این نویسنده و کارگردان تئاتر بیان داشت: امسال از تمام ۶۶ گروه نمایشی در این رخداد برای اجرای عمومی حمایت می کنیم اما این منوط به فراهم شدن شرایط است.

وی جشنواره تئاتر «شهر» را اصلی ترین جشنواره در بین اتفاقات سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران دانست و تصریح کرد پیشتر شش جشنواره نمایشی در قالب فعالیت های نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار می شد که در سال گذشته این رویدادها در قالب جشنواره «شهر» تجمیع شد و امسال نیز با آسیب شناسی دوره قبلی با حذف و اضافاتی سعی کردیم تا جامعیت بیشتری به این رویداد نمایشی ببخشیم.سطح است

کرمی در تشریح برنامه های جشنواره تئاتر شهر افزود: 10 کارگاه نمایشی را از سه ماه پیش برگزار کردیم و نزدیک به 800 نفر هنرجو از این کارگاه‌ها استفاده کردند؛ همچنین کتاب «تئاتر شورایی و شهروندی» نوشته علی ظفرقهرمانی همزمان با برگزاری جشنواره به چاپ خواهد رسید.

در این دوره از تمام ۶۶ گروه نمایشی در این رخداد برای اجرای عمومی حمایت می کنیم اما این منوط به فراهم شدن شرایط است. ضعف‌ مالی جشنواره‌ ما این است که بودجه آن مصوب سال گذشته است، که بنا به دلایلی جشنواره به سال جدید رسید و متأسفانه تورم افزایش یافته و ما را دچار مشکل کرده است. برنامه‌ ما برای 60 گروه بود اما هیئت انتخاب مرا ملزم کرد تا 6 گروه به آنها اضافه کنم زیرا کیفیت آثار بسیار خوب بود.

دبیر دومین جشنواره تئاتر شهر در خصوص تبلیغات شهر جشنواره نیز گفت: تبلیغات شهری  از شنبه آغاز می‌شود اما واقعیت این است که بخش زیباسازی مستقل است و یک هفته بیشتر به ما اختصاص پیدا نکرد.

*افتتاح خانه هنرهای نمایشی تهران در فرهنگسرای شفق

در ادامه سیدقاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به تغییر در برنامه اجرایی جشنواره از اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ به مرداد ماه سال جاری گفت: دو دلیل تخصیص فرصت کافی برای آماده شدن گروه های نمایشی برای حضور هر چه بهتر در جشنواره و عدم برخورد با انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری از اصلی ترین دلایل این تغییر و جا و به جایی بود.

وی تصریح کرد: بیش از ۶۵۰ گروه تقاضای حضور در این دوره از جشنواره را داشتند که در نهایت ۶۶ گروه در بخش های مختلف به جشنواره راه پیدا کردند.

ناظمی به تاسیس و راه اندازی خانه هنرهای نمایشی تهران در فرهنگسرای شفق اشاره کرد و افزود: بنا داریم با راه اندازی این محیط تخصصی، ارائه خدمات نمایشی به فعالان این عرصه و مخاطبان را به شکل حرفه ای توسعه دهیم و به بالاترین کیفیت جهت جلب رضایت مخاطبان برسیم.

معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به برگزاری دو تقدیر و تجلیل در خلال برگزاری این رویداد هنری اشاره کرد و گفت: استاد علی نصیریان به عنوان پیشکسوت تئاتر و حسن معظمی از کارشناسان فرهنگی حوزه تئاتر در منطقه هفت شهرداری افرادی هستند که در این دوره از جشنواره از زحمات آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

دومین جشنواره تئاتر شهر ۱۹ تا ۲۶ مردادماه در تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار