امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3293
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت واسط مالی آذر به منظور تامین مالی شرکت نفت پارس مبلغ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت واسط مالی آذر به منظور تامین مالی شرکت نفت پارس مبلغ 1040 میلیارد ریال اوراق اجاره به مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال از امروز به مدت 7 روز در بازار سوم اقدام به پذیره نویسی کرد که در اولین روز 612 میلیارد و 240میلیون ریال پذیره نویسی شد و ادامه آن فردا دنبال می‌شود.

خرید اوراق از طریق شبکه کارگزاری فرابورس ایران مستلزم وجود کد سهامداری فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی است و سرمایه گذارانی که کد سهامداری ندارند، می‌توانند با مراجعه به یکی از کارگزاری های فرابورس نسبت به درخواست کد سهامداری اقدام کنند.

همچنین در مبادلات فرابورس، 53 میلیون اوراق بهادار به ارزش بیش از 1314 میلیارد ریال در 15 هزار و 236 دفعه توسط سرمایه‌گذاران دست به دست شد.

این در حالی است که با بازگشایی نماد معاملاتی نفت ایرانول ، پس از ارائه اطلاعات واقعی و با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، بیشترین حجم معاملات به این شرکت نفتی تعلق گرفت؛ به طوری که   13.3میلیون سهم آن به ارزش 158میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و هر سهم با رشد 24درصد به نرخ 11هزار و 757ریال رسید.

از سوی دیگر معامله 11.4میلیون سهم ذوب آهن اصفهان در 1653 نوبت این شرکت را از این جهت در جایگاه دوم قرار داد.

در عین حال مهندسی صنعتی روان فناور کمترین حجم معاملات را داشت و با کاهش 4.9درصد قیمت هر سهم آن به 2294 ریال رسید.

افزون بر این  با بازگشایی نماد حق تقدم بیمه پاسارگاد در اولین روز و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت این شرکت بیشترین رشد را کسب کرد و قیمت حق تقدم  با رشد 80درصدی به نرخ 1700 ریال رسید.

پس از آن شرکت های  نفت ایرانول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه ،توکاریل و مرجان کار به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

همچنین بیشترین کاهش قیمت را در میان سایر شرکتهای فرابورسی قند شیروان قوچان و بجنورد و قند چهار محال از آن خود کردند.

براساس این گزارش، در بازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود، بیشترین حجم معاملات را به ترتیب، سه نماد اجاره مپنا 201هزار و 280برگه، اجاره سامان 81هزار و 860 برگه و اجاره امید 19 هزار و 710 برگه داشتند.

طبق پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق، برای برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده در روز دوشنبه  9 اردیبهشت و همچنین نماد معاملاتی اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام بانک انصار، به منظور پرداخت سود علی الحساب ماهانه در 9 اردیبهشت، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

از سوی دیگر نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت بین المللی توسعه ساختمان ،پس از پرداخت سود علی الحساب سه ماهه، معامله شد.

در همین حال هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن بین 0.1 تا 4.7 درصد کاهش قیمت داشت به طوری که امتیاز تسهیلات مسکن مهر89 با 4.7درصد افت به نرخ 513 هزار و 748 ریال رسید.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها