امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32937
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۰
تعداد بازدید: 46
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی نجفی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت که برای ادای ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی نجفی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت که برای ادای تکلیف و کمک به کشور، تصدی وزارت آموزش و پرورش را پذیرفته است.

وی تصریح کرد: اگر از مجلس رأی اعتماد بگیرم، به تکلیفم عمل کرده‌ام و اگر هم رأی نیاورم، تکلیف از دوشم برداشته می‌شود.

گزینه پیشنهادی حجت‌الاسلام روحانی برای وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره نظر برخی کارشناسان که حضور او در وزارتخانه مذکور را بازگشت به گذشته می‌دانند، گفت: نظر همه محترم است.

خبرنگار فارس از نجفی پرسید آیا به لحاظ رعایت اصل گردش نخبگان این شیوه که فردی که 16 سال پیش وزیر بوده دوباره وزیر شود درست است یا نه، تاکید کرد: من خودم به آقای روحانی گفتم که زیاد با این موضوع که وزیر 16 سال پیش دوباره به همان وزارتخانه بازگردد، موافق نیستم.

وی در عین حال گفت: بالاخره تصمیم آقای روحانی این بود که به من تکلیف کردند.

نجفی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا پذیرش وزارت آموزش و پرورش باب میل شما نیست؟ گفت: باب میلم هست اما فکر می‌کنم  بهتر بود فردی معرفی می شد که قبلا به عنوان وزیر در وزارتخانه خدمت نکرده است.

وی در عین حال کلام خود را با این جمله کامل کرد که «منتهی احتمالا آقای روحانی گزینه مناسب‌تری پیدا نکرده‌اند که باید این سؤال را از خودشان پرسید».

خبرنگاری از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش درباره عملکرد حاجی‌بابایی وزیر فعلی پرسید که نجفی پاسخ داد:‌ به نظرم ایشان و تیم‌شان خیلی زحمت کشیدند اما تا آنجا که بنده اطلاع دارم، بخش عمده‌ای از کارشناسان و فرهنگیان نسبت به عملکرد ایشان انتقادهایی دارند.

وی افزود: این انتقادها به خصوص در رابطه با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش زیاد است و کارشناسان در حوزه سند تحول بنیادین معتقدند که شتاب‌زدگی در کار ایشان بوده است.

نجفی در پاسخ به سؤالی درباره احتمال اصلاح سیستم 3-3-6 در آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: نمی‌توان درباره سال تحصیلی آینده که از مهر ماه آغاز می‌شود تغییری ایجاد کرد.

وی درباره علت این موضوع توضیح داد: چون همه تصمیمات گرفته شده و نیروی انسانی نیز اختصاص داده شده؛ لذا در سال تحصیلی آینده هیچ تغییر اساسی نخواهیم داشت.

نجفی تصریح کرد: در طول سال تحصیلی سعی می‌کنیم تا آنجا که ممکن است اشکالات را برطرف کرده و یک کار اساسی درباره تحول سند داشته باشیم تا انشاءالله تغییرات از سال 1393 اعمال شود.

گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش گفت: در برنامه بنده آمده که یک مجمعی از نخبگان و کارشناس آموزش و پرورش تشکیل می دهم تا تصمیماتی که در دو سال اخیر در این حوزه اتخاذ شده، مورد واکاوی و بررسی قرار دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود، وزرایی که در فتنه 88 دخیل بودند از مجلس رای اعتماد نخواهند گرفت، گفت: بنده در این خصوص نظری ندارم. عملکرد من اگر خیلی هم خوب نبوده است منفی هم نبوده، اما در مورد بقیه وزرا اطلاعی ندارم این که درمورد کدام آقایان چه می گویند به خاطر همین نمی توانم قضاوت کنم.

نجفی با بیان اینکه مجلس نظر خودش را دارد، یک سری ملاک های تخصصی و سیاسی در این موضوع دخیل هستند و نمایندگان می‌توانند بر اساس این ملاک ها تصمیم بگیرند، تصریح کرد: کسانی که به وزرا رای می‌دهند و چه نمی‌دهند هم باید برای خودشان حجت شرعی داشته باشند و هم در درگاه خداوند و هم نزد وجدان خودشان باید بتوانند دفاع کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار