امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32943
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 59
به گزراش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره ایراد شورای نگهبان به طرح دو فوریتی ...

به گزراش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره ایراد شورای نگهبان به طرح دو فوریتی نحوه محاسبه و اعمال تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک مرکزی، نمایندگان مجلس این ایراد را رفع کردند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز به منظور رفع ایراد شورای نگهبان مقرر کردند که تفاوت ناشی از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی بانک مرکزی که از تغییر نرخ برابری ارز، طلا و جواهرات ایجاد می شود، صرفا ناشی از ارزیابی حسابداری است و سود تحقق یافته تلقی نمی گردد و مشمول مالیات نیست و مابه التفاوت آن در حسابی تحت عنوان مازاد حاصل از ارزیابی خالص دارایی های خارجی منظور و در بخش سرمایه بانک مرکزی ذیل حساب اندوخته ها در ترازنامه منعکس و گزارش می شود.

کمیسیون برنامه و بودجه در اصلاح خود مقرر کرده بود که تغییر نرخ برابری ارز صرفا ناشی از ارزیابی حسابداری باشد و این اصلاحیه به تائید شورای نگهبان رسید.

به گزارش فارس، مصوبه امروز مجلس درباره نحوه محاسبه و اعمال تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی بانک مرکزی مجدداً به شورای نگهبان ارائه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها