امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32951
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسن علیزاده پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی و جشنواره رسانه‌های دیجیتال خانواده و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسن علیزاده پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی و جشنواره رسانه‌های دیجیتال خانواده و همچنین رونمایی از کتب فرهنگی در حوزه رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: مراسم برگزاری جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی و خانواده و همچنین رونمایی از کتب فرهنگی به این دلیل در ساختمان وزارت ارشاد برگزار شد که هزینه‌های مرتبط با برگزاری این جشنواره‌ها صرف چند امور خیر در ماه مبارک رمضان با محوریت یک رسانه دیجیتال با موضوع خیریه همت شود.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد افزود: در حوزه مهدویت و خانواده در حوزه رسانه‌های دیجیتال تاکنون جشنواره‌ای نداشته‌ایم این توفیق در سال گذشته حاصل شد که در حوزه رسانه‌های دیجیتال و مهدوی شاهد ارائه آثار خوبی بودیم.

وی یادآور شد: این میزان آثار برای اولین دوره کافی و خوب بود اما امیدوار هستیم در دوره‌های بعد شاهد حضور آثار بیشتر و بهتری باشیم.

وی ادامه داد: در مرکز رسانه‌های دیجیتال با هدایت وزیر ارشاد محور خانواده و کودک را به عنوان محور مهم امور قرار دادیم چون اعتقاد بر این است که همه ما در زمان کودکی از رسانه‌ها شکل گرفته‌ایم و به نوعی می‌توان گفت جامعه‌پذیری یکی از پارامترهای خانواده است.

وی ابراز داشت: میزان استفاده از تلویزیون و رسانه‌های مختلف و همچنین بازیهای رایانه‌ای منجر شده است حوزه کودک و خانواده در بحث رسانه‌های دیجیتال از اهمیت بسزایی برخوردار شود.

علیزاده با اشاره به رونمایی از سه کتاب حفاظت از کودکان بر خط آنلاین، با فرزندان در اینترنت و بازی‌کاری ابراز داشت: در این کتابها دغدغه‌ها به خوبی نمایان شده است.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: در حوزه کودک کتابهایی را با زبان کودکانه برای والدین تعریف کرده‌ایم.

به گفته وی هم اکنون در حوزه سواد رسانه‌ای دیجیتال در بزرگسالان با مشکل روبه‌رو هستیم چرا که والدین آشنایی و آگاهی کاملی با فرهنگ کنترل در کودکان در حوزه رسانه‌های دیجیتال ندارند.

علیزاده اضافه کرد: هم اکنون حدود 7 گزارش در حوزه استفاده از بازی برای آموزش مفاهیم اجتماعی آماده شده است.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت پرداختن بر مبحث استفاده از بازی برای آموزش مفاهیم اجتماعی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر تمامی حمایت‌ها در طول سالهای اخیر تشکر و قدردانی به عمل آورد.

در ادامه این مراسم سعید شفیعی دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدویت اظهار داشت: این دبیرخانه فعالیت خود را با سه هدف شناخت امام زمان (عج) برای آحاد مردم که با منتقل کردن این شناخت به آحاد مردم به شکلهای مختلف و همچنین استفاده از بهترین روش در رسانه‌های دیجیتال برای تحقق این مهم آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه امروز عرفان‌های نوظهور در جامعه در حال شکل‌گیری هستند گفت: در 15 مرداد ماه سال گذشته همزمان با نیمه ماه شعبان این دبیرخانه فعالیت خود را آغاز کرد و تا پایان سال 91 آثار جمع‌آوری و در نهایت غربالگری شد.

دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدویت اضافه کرد: امروز 10 اثر از میان 390 اثر ارسال شده برگزیده شدند البته باید گفت که تمامی آثار به نوعی برگزیده هستند چرا که هر کسی که قدمی در راه امام زمان (عج)بردارد برگزیده خواهد بود.

شفیعی با بیان اینکه این دبیرخانه در دانشگاه امام صادق (ع) تشکیل شده است ادامه داد: هدف از این امر برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های عملی برای بهره‌مندی همه افراد از فضای موجود بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها