امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32978
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی صبح امروز در دیدار وزیر امور خارجه سیرالئون و هیأت همراه، ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی صبح امروز در دیدار وزیر امور خارجه سیرالئون و هیأت همراه، با اشاره به ملاک‌های جمهوری اسلامی ایران برای الویت بخشی به سیاست خارجی، گفت: قاره مظلوم آفریقا در الویت سیاست خارجی ماست.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور و اقدامات هلال احمر و جهاد سازندگی در کشورهای آفریقایی در زمان دولت سازندگی، افزود: دولت و ملت سیرالئون مطمئن باشند، ضعف‌های دوره‌های اخیر برای همکاری‌های دو کشور جبران می‌شود.
 
وی تأکید کرد: توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی، سیاست آرمانی جمهوری اسلامی است و تحت تأثیر شرایط و فراز و فرودهای اتفاقات سیاسی قرار نمی‌گیرد.
 
آقای سامورا کامورا در این دیدار که آقایان علیمای کروما و الحاجی ابراهیم بن کارسبو، وزرای کار، مسکن و امور زیربنایی و کابینه و مشاور مخصوص رئیس جمهور حضور داشتند، با اشاره به آغاز به کار سفارت سیرالئون در ایران در زمان دولت سازندگی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را بنیانگذار روابط دو کشور دانست و گفت: ملت و دولت سیرالئون کمک‌های جناب‌عالی را فراموش نمی‌کنند.
 
وزیر امور خارجه سیرالئون با تأکید بر اینکه «جنگ‌های داخلی را کنار گذاشتیم و به سازندگی نیاز داریم»، گفت: درهای سیاست خارجی کشور ما همیشه برای ایران باز است و نیازمند کمک‌ها و راهنمایی‌های برادران خود در جمهوری اسلامی هستیم.
 
وی صنعت، کشاورزی و شیلات را زمینه‌های مساعدی برای گسترش همکاری‌ها دانست و یادآور شد: از دولت جدید ایران می‌خواهیم براساس برنامه 5 ساله‌ای که برای کشور خود تدوین کردیم، برای تجارت و سرمایه‌گذاری وارد شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها