امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32989
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است: توافق جوبا و خارطوم برای بیرون راندن سرکرده‌های ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است:

توافق جوبا و خارطوم برای بیرون راندن سرکرده‌های شورشیان از خاک دو سودان

المعز فاروق گزارشگر دولت خارطوم در کمیته امنیتی سیاسی مشترک دو سودان تاکید کرد که بر اساس توافق دو سودان همه اشکال خصومت بین دو کشور باید متوقف شود و به هیچ از گروه‌های مسلح اجازه عبور از مرزها داده نشود و همه فرماندهان و اعضای این گروه‌های شورشی که بر امنیت دو کشور تاثیر می‌گذارند طرد شوند.

فاروق در اظهاراتی به روزنامه المجهر چاپ امروز در خارطوم گفت: توافق شده است که یک تیم میدانی مشترک مرکب از هشت نفر برای تحقیق درباره اتهامات و شکایت‌ها علیه رهبران گروه‌های شورشی و اعضای آن تشکیل شود.

تظاهرات هواداران طوارق در کیدال مالی

حدود 100 نفر از طرفداران شورشیان طوارق (جنبش ملی آزادی بخش ازواد) امروز سه شنبه در تظاهراتی در کیدال در شمال شرق مالی، آزادی جنگجویان این جنبش را که در باماکو زندانی هستند خواستار شدند.

بر اساس توافقنامه واگادوگو که 18 ژوئن بین دولت انتقالی مالی و شورشیان طوارق امضا شد آزادی‌ها این جنگجویان پیش بینی شده بود.

کیدال از فوریه سال گذشته در اشغال شورشیان طوارق است.

درگیری‌های مسلحانه مشکوک در شهر مرزی نیجریه

شهر گامبورو نگالا یکی از شهرهای شمال شرق نیجریه در نزدیکی مرز با کامرون از دیروز شاهد درگیری‌های مسلحانه و انفجار است.

ارتش نیجریه درباره اوضاع این شهر اظهار نظر نکرده و از جزئیات درگیری‌ها خبری گزارش نشده است

ارتش نیجریه در شهر پوتیسکوم مقررات منع رفت و آمد 24 ساعته به اجرا گذاشته است و سربازان ارتش به تفتیش خانه به خانه پرداختند.

ارتش نیجریه به علت اجرای ناگهانی این مقررات اشاره ای نکرده است. این عملیات در آستانه فرا رسیدن عید فطر به اجرا گذاشته شده است.

مخالفان تونسی خود را برای برگزاری تجمع بزرگ امشب آماده می‌کنند

مخالفان در این تجمع خود قصد دارند بار دیگر برکناری دولت تحت رهبری اسلام‌گرایان النهضه و انحلال مجلس موسسان را برای خروج از بحران کنونی در این کشور درخواست کنند.

این تجمع که برای ساعت 21 به وقت محلی (20 به وقت گرینویچ) پیش بینی شده از سوی اتحادیه کل مشاغل تونس که بیش از نیم میلیون عضو دارد ساماندهی شده است
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها