امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33004
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید محمد حسینی امروز در آیین اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی و خانواده و همچنین رونمایی از کتب فرهنگی در حوزه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید محمد حسینی امروز در آیین اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی و خانواده و همچنین رونمایی از کتب فرهنگی در حوزه رسانه‌های دیجیتال که در محل ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های مرکز رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره رسانه‌های دیجیتال در تهران، راه‌اندازی خانه و مرکز فرهنگی دیجیتال، شبکه ملی فرهنگی و جریان‌سازی فرهنگی و آگهی‌های تبلیغاتی از جمله اقدامات این مرکز طی سالهای اخیر بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه، در حوزه جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی و همچنین جشنواره رسانه‌های دیجیتال خانواده به ترتیب شاهد ارائه 390 و 270 اثر بودیم که این آثار رونق‌بخش جشنواره بودند، افزود:  عملیاتی کردن اقدامات فوق جای تقدیر و تشکر دارد.

وی از کسانی که با ترجمه و تألیف آثاری مناسب در حوزه رسانه‌های دیجبتال در بخش مهدویت و خانواده فعالیت کردند تقدیر و تشکر به عمل آورد.

وی با اشاره به فعالیت رسانه دیجیتال با محوریت خیریه همت ابراز داشت: این یک نمونه و الگویی است که انسان باید گره‌گشا باشد.

حسینی متذکر شد: نباید همه بارها به دوش دولت و حکومت افتد همه انسانها مسئول هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در دولت نهم و دهم رویه کمک به همنوعان وجود داشت و امیدوار هستیم که این رویه در آینده نیز ادامه داشته باشد.

حسینی با اعلام اینکه منطق بی‌اهمیتی بر مشکلات همنوعان در فرهنگ اسلامی جایی ندارد افزود: هم اکنون عده‌ای می‌گویند در دوره 8 ساله رسیدگی به محرومان مورد توجه قرار گرفته است و اینک زمان آن تمام شده است، این تفکر اسلامی نیست و برگرفته از فرهنگ غرب است.

وی در ادامه با بیان اینکه در عصر امروز شاهد گسترش استفاده از نرم‌افزارهای اینترنتی هستیم بیان داشت: هم اکنون شاهد افزایش کاربران نر‌م‌افزارهای اینترنتی، بازی‌های رایانه‌ای و همچنین استفاده از این نرم‌افزارها در محتوای تلفن همراه هستیم.

حسینی با بیان اینکه در دولت نهم مرکز رسانه‌های دیجیتال شکل گرفت اضافه کرد: این مرکز در دولت دهم فعالیت‌های خود را آغاز کرد و به دنبال آن جشنواره‌های تخصصی را برگزار کرد.

وزیر ارشاد با اعلام اینکه همه در دنیا به نوعی به بحث مهدویت می‌پردازند گفت: در این باره فیلم‌های متعددی ساخته شده است و برخی معتقد هستند که آینده را باید مدیریت کنند و این کار را هم اکنون به واسطه انجام کارهای فرهنگی پیش می‌برند.

وی متذکر شد: در چنین شرایطی باید از منابع اسلامی خود استفاده کنیم به طوری که باید در قالب یک جاذبه زیبایی و همچنین قابل درک و فهم به دیگران ارائه شود.

وی با اعلام اینکه نباید کورکورانه از محصولات خارجی استفاده شود بیان داشت: اسلام برای دنیا حرف برای گفتن زیاد دارد.

حسینی یادآور شد: نگاه ما با نگرشی همگرایی در کل جهان همراه است اما نگاه کشورهای غربی این است که مسیح در مقابل امام زمان (عج) قرار دارد باید گفت که این طور نیست.

وی یادآور شد: این پیام‌ها باید در قالب‌های زیبایی در فیلم‌های سینمایی، تئاتر و هنرهای تجسمی ارائه شود البته دنیا نیز استقبال خواهد کرد.

حسینی با اعلام اینکه هم اکنون یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان در کل جهان وجود دارد بیان داشت: این در حالی است که تعداد مسیحی‌ها برابر دو میلیارد و 200 میلیون نفر هستند، بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که اسلام بر کل جهان حاکم شده است.

وزیر ارشاد اضافه کرد: عده‌ای با تفکرات تند و افراطی می‌خواهند این امر را به عنوان عامل اختلاف بین مسلمانان قرار دهند، ما باید با ظرافت وارد شویم و بتوانیم مسائل را به خوبی تبیین کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: یکی از نقاط قوت بحث تحکیم بنیان خانواده است، هم اکنون در غرب شاهد فروپاشی خانواده‌ها هستیم به طوری که کلاً بحث ازدواج زیر سؤال رفته است.

در پایان این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن رونمایی از سه کتاب به عنوان‌های «حفاظت از کودکان بر خط آنلاین، با فرزندان در اینترنت و بازی‌کاری» به خانواده همت آنلاین پیوست و به صورت شخصی یک سکه بهار آزادی به این مجموعه برای انجام امور خیر اعطا کرد.

همچنین در پایان از برگزیدگان آثار ارائه شده در جشنواره‌های رسانه‌های دیجیتال در حوزه مهدوی و خانواده تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها