امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33012
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، یک منبع نظامی سوریه اظهارداشت: استفاده ارتش از برخی تاکتیک‌های نظامی در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، یک منبع نظامی سوریه اظهارداشت: استفاده ارتش از برخی تاکتیک‌های نظامی در فرودگاه نظامی منغ واقع در شمال سوریه، منجر به کشته شدن صدها تروریست شده و به زودی این محل به گور اعضای جبهه النصره و القاعده تبدیل خواهد شد.

این منبع تاکید کرد: فرودگاه نظامی منغ گور همه کسانی خواهد بود که جسارت پیدا کردند که این محل را هدف حمله قرار دهند.

این در حالی است که گروه های مسلح پیش از این با حمله به فرودگاه مزبور در اطراف آن سنگر گرفته و سخت با نیروهای محافظ فرودگاه درگیر شدند تا جایی که نیروی هوایی ارتش سوریه وارد عمل شده و محل استقرار تروریست‌ها را در اطراف فرودگاه هدف قرار داده و خط دفاعی آنان را شکست دادند در نتیجه تروریست ها با برجا گذاشتن تلفات زیاد، مجبور به عقب نشینی از این محل شدند.

بنابر اعلام منبع مزبور، در جریان تحولات فرودگاه منغ، ارتش سویه با هماهنگی نیروهای اطلاعاتی سوریه و نیروهای دفاع ملی در نبل و الزهراء و نیز نیروهای دفاع مردمی کرد در عفرین، تجهیزات این محل را به طور کامل  به محل امنی منتقل کردند.

این منبع تاکید کرد که تروریست‌ها باید در انتظار رخدادهای غیرمنتظره دیگری باشند که آنان و حامیان عرب و منطقه ای آنان را به لرزه در می آورد به ویژه اینکه دشمن به خوبی دریافته که در نبرد فرودگاه منغ بازنده بوده است.

وی در مورد تاکتیک ارتش در فرودگاه منغ تصریح کرد: عقب نشینی نیروهای محافظ فرودگاه منجر به ورود هزاران تروریست به داخل این محل شد و در این شرایط، آنان با تجمع در این محل، گور خود را به دست خود حفرکنند.

این منبع در توضیح این مطلب افزود: نیروهای هوایی ارتش محل استقرار تروریست‌ها در اطراف فرودگاه را هدف قرار دادند که در جریان آن بیش از هزار نفر از تروریست‌ها از جمله تعدادی از اعضای جبهه النصره و سایر گروه های تکفیری کشته شدند.

این در حالی است که فرودگاه منغ از بیش از یک سال پیش با محاصره تروریست‌های مسلح رو به رو بود که در جریان آن بیش از چهل بار هدف حملات گسترده قرار گرفت و تروریست ها تلاش کردند با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده آن را هدف قرار دهند.
 
در همین راستا بیش از 400 راکت و خمپاره به این فرودگاه اصابت کرد اما در نهایت شبه نظامیان مسلح با برجا گذاشتن تلفات فراوان از رسیدن به هدف نهایی یعنی تسلط بر فرودگاه بازماندند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها