امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33021
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر سطوتی گفت: اساسا عمده چالش‌ها و موضوعات مربوط به جوانان با یکدیگر ارتباط و وابستگی‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر سطوتی گفت: اساسا عمده چالش‌ها و موضوعات مربوط به جوانان با یکدیگر ارتباط و وابستگی‌های متقابل دارند. در این میان اوقات فراغت همواره یکی از موضوعات مهمی بوده که به عنوان برنامه پیشرو در حوزه جوانان در قالب برنامه ساماندهی امور جوانان مطرح شد و در سال 83 به تصویب شورای عالی جوانان رسید. در حال حاضر هم اوقات فراغت از طرح‌های ملی مهم در وزارت ورزش و جوانان محسوب می‌شود.

سطوتی با اشاره به اثرات متقابلی که اوقات فراغت و سبک زندگی بر یکدیگر دارند، خاطر نشان کرد: یک سبک زندگی خاص می‌تواند یک الگوی اوقات فراغت خاص بوجود آورد. مثلاً الگوهای اوقات فراغتی جوانان کشورهای مسلمان با الگوهای کشورهای غیر مسلمان تفاوت دارد هر چند ممکن است مشترکاتی هم داشته باشند.

وی ادامه داد: الگوهای اوقات فراغت می‌تواند سبک زندگی جدید بسازد یعنی با ابزار اوقات فراغت می‌توان سبک زندگی را عوض کرد. به فرموده مقام معظم رهبری نیز یکی از موضوعات مهم در عرصه الگوهای اسلامی ایرانی پیشرفت، سبک زندگی و رفتار اجتماعی است.

عضو شورای سیاست گذاری کنگره ملی اوقات فراغت و سبک زندگی جوانان افزود: کنگره ملی اوقات فراغت و سبک زندگی جوانان با هدف ایجاد زمینه و بستر مناسب برای رسیدن به طراحی، برنامه ریزی و سیاستگذاری بهتر در راستای ارتقای سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود.گروه هدف و تمرکز ما نسل جوان کشور است.

وی با بیان اینکه کنگره ملی اوقات فراغت و سبک زندگی جوانان در قالب کنگره‌ای علمی برگزار می‌شود، اظهار داشت: تمرکز ما بر این است که اندیشمندان و صاحبنظران دانشگاهی، پژوهشگران و متخصصان امور جوانان در این کنگره نظرات خود را در مورد اوقات فراغت و سبک زندگی جوانان ارائه کنند، چرا که یکی از ابزارها طرح مسئله، جریان سازی در جامعه و ایجاد دغدغه در بین اندیشمندان است تا مباحث نظری شکل بگیرد و بر اساس آن برنامه ریزی مناسب انجام شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها