امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33047
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واس (خبرگزاری رسمی عربستان سعودی)، سازمان هواپیمایی عربستان در پاسخ به اخبار مبنی بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از واس (خبرگزاری رسمی عربستان سعودی)، سازمان هواپیمایی عربستان در پاسخ به اخبار مبنی بر مخالفت این کشور با عبور هواپیمای عمر حسن البشیر رئیس جمهور سودان از آسمان عربستان برای ورود به ایران اعلام کرد که درخواستی برای عبور پرواز خارطوم-تهران دریافت نکرده است.

بنابراین گزارش، مرکز مراقبت پرواز عربستان از مرکز مراقبت پرواز خارطوم درخواستی برای ورود هواپیمای رئیس جمهور سودان دریافت نکرد و هواپیمای وی مجبور به بازگشت به فرودگاه مبداء شد.

همچنین مقامات سودانی درخواست در این باره ارائه نداده‌اند که براساس عرف دیپلماتیک باید 48 ساعت قبل به دست مقامات عربستان سعودی می‌رسیده است.

این در شرایطی است که مقامات سعودی در اقدامی بی سابقه به هواپیمای رئیس جمهور سودان اجازه ندادند که از آسمان این کشور به ایران بیاید تا در مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران شرکت کند.

این اقدام ریاض با انتقاد شدید مقامات تهران مواجه شد به طوری که سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد که این اقدام مایه تاسف است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار