امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3305
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 180
«عفیف دله» حقوقدان سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: داستان سلاح شیمایی خیلی ساده است به ...

«عفیف دله» حقوقدان سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: داستان سلاح شیمایی خیلی ساده است به این معنی که طراحان آن در صدد هستند بر استفاده از این سلاح در خان العسل از توابع حلب سرپوش گذاشته و همچنین از آن به عنوان برگه فشار علیه دولت سوریه بهره بگیرند.

وی تصریح کرد: کسانی که این قصه را طراحی کرده اند در تلاش هستند دولت سوریه را به استفاده از این سلاح متهم کنند تا به این ترتیب دولت سوریه  و گروههای مسلح را که از آن تحت عنوان مخالفان مسلح یاد می کنند، در یک کفه قرار دهند.

موضوع سلاح هسته‌ای بهانه‌ای برای امتیاز گیری از روسیه است

این کارشناس سوری افزود: طراحان این موضوع، تلاش می کنند از این موضوع به عنوان برگه فشار علیه دولت سوریه در سازمان ملل بهره بر داری کنند تا بتوانند به این وسیله روسیه را به امتیاز دهی وادارند.

وی تصریح کرد: طرح این موضوع در شرایط زمانی کنونی تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر دستاوردهای قابل ملاحظه ارتش سوریه و منحرف کردن نگاهها از واقعیت ها است.

دله تاکید کرد: موضوع سلاح شیمایی اتهامی است که آمریکا و اسرائیل آن را مطرح کرده اند تا به این ترتیب بر شکست های خود سرپوش گذاشته و در مسیر کمیته بین المللی تحقیق در خصوص استفاده از سلاح شیمایی مانع تراشی کنند به گونه ای که اینگونه القا شود که این دولت سوریه است که از بیم نتایج تحقیقات کیمته مزبور مانع فعالیت آن می شود.

وی اظهار داشت: اکنون زمام امور به دست ارتش سوریه است و دستاوردهای آنان، منجر به تضعیف مواضع برخی کشورها شده و مسائلی را روشن کرده است که در نهایت تقویت راه حل سیاسی برای بحران سوریه با نظارت دولت آن را بدنبال خواهد داشت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها