امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33051
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم که شامگاه دوشنبه 14 مردادماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم که شامگاه دوشنبه 14 مردادماه جاری در تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه تا به امروز حمایت معنوی هنرمندان پشتیبانمان بوده گفت: در ماموریت‌های سال 92 موسسه هنرمندان پیشکسوت تلاش برای ارائه خدمات درمانی بهتر و تامین دیگر نیازهای مادی هنرمندان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به تقارن روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و روزهای پایانی دولت دهم افزود:تلاش همکاران من در معاونت هنری وزارت ارشاد به ویژه در این دوره سه ساله فعالیت بنده بر این بود که هنر ایران در جای خود و در نقطه متعالی واقع شود. به طور قطع کاستی هایی در این مسیر بوده که از باب حق الناس می‌خواهم که جامعه هنری این کاستی ها را بر ما ببخشند.

شاه آبادی اظهار داشت: وظیفه دارم در روزهای پایانی دولت دهم از کسانی که در مدت این سه سال با وجود همه مشکلات به ویژه کمبودهایی که در یک سال و نیم اخیر در بخش مالی معاونت هنری به وجود آمد این مجموعه را همراهی کردند، قدردانی کنم چرا که با وجود همه کاستی ها همکاران ما همت عالی پیش گرفتند تا خدماتی بیش از گذشته عرضه کنند.

وی با اشاره به بررسی فعالیتها و وظایف باقی مانده از دولتهای قبل در دوره فعالیت خود گفت: یکی از این اقدامات بر زمین مانده، مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تشکیل موسسه هنرمندان پیشکسوت بود که علی رغم تصویب در سال 85 به صورت کامل متوقف و اساسا حرکتی آغاز نشده بود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در همین زمینه گام اول برداشته شده و موسسه هنرمندان تاسیس شد و در تیرماه سال جاری هم تلاش همکارانمان برای پرداخت کمک هزینه ماهانه به هنرمندان پیشکسوت آغاز شد.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم همه آنچه انجام شده یک گام جدی و بلند برای همکاران ما در دولت بعدی باشد گفت: پیش از همه حمایت های مادی ضرورت دارد هنرمندان پیشکسوت کشورمان از حمایتهای معنوی برخوردار شوند چرا که عمر خود را برای اعتلای فرهنگ و هنر کشور صرف کرده اند و اگرچه امروز قادر به خلق فعالیتها و رخدادهای هنری نیستند اما می توانند برای جامعه هنری الگو بوده و نقش بی بدیلی در عرصه هنر ایفا کنند.

وی تصریح کرد: باید همه ظرفیتهای معاونت هنری به ویژه موسسه هنرمندان پیشکسوت و دستگاههای عضو این مجموعه مانند سازمان صدا و سیما و سازمان تبلیغات را به عینیت دربیاوریم تا زمینه فعالیت جدی تر برای یک دوره چهارساله دولت یازدهم فراهم شود.

شاه آبادی اظهار داشت: از جامعه هنری کشور انتظار می دهد هنر خود را به نسل نو منتقل کنند تا جوانان با استفاده از توان و تجربه شان بتوانند آینده بهتر برای هنر ایران آنچنان که شان کشورمان است رقم بزند.

داوود رشیدی، داریوش اسدزاه، داریوش و انوشیروان ارجمند، ایرج راد، رسول نجفیان، گوهر خیراندیش، اصغر همت، محمدحسین لطیفی، کامران عدل، فرزانه کابلی، محبوبه بیات، سیاوش طهمورث و بهروز بقایی،‌ مجید مهرگان، کامبیز درم بخش، رجبی، قباد شیوا، سلحشور و جلیل رسولی از هنرمندان میهمان این ضیافت بودند.

رسول نجفیان که اجرای این مراسم را بر عهده داشت ترانه "رسم زمونه" را برای میهمانان اجرا کرد.همچنین استاد شاپور رحیمی از اساتید برجسته و پیشکسوت آواز و نوازنده عود کشورمان نیز در این مراسم حضور داشت.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها