امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33061
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال ربوده شدن نوراحمد نیکبخت وابسته اداری سفارت کشورمان در صنعا از سوی گروه‌های مسلح، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال ربوده شدن نوراحمد نیکبخت وابسته اداری سفارت کشورمان در صنعا از سوی گروه‌های مسلح، کاردار یمن در تهران برای دومین بار به وزارت امور خارجه احضار و مراتب نگرانی شدید کشورمان از استمرار ربایش نیکبخت و اعتراض به عدم هرگونه اطلاع رسانی صحیح از سوی دولت یمن به وی ابلاغ شد.

در این دیدار رئیس اداره دوم خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به ملاقات‌های انجام شده از سوی رئیس نمایندگی کشورمان در صنعا با مقام‌های سیاسی و امنیتی یمن و همچنین یادآوری وظیفه دولت میزبان در حفظ و تامین امنیت دیپلمات‌های مقیم تاکید کرد: هیچگونه تعلل و کوتاهی در این خصوص از سوی دولت یمن پذیرفته نیست.

کاردار یمن با اظهار تاسف مجدد از این واقعه گفت که مراتب فوق را به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

کاردار یمن همچنین در تاریخ 30 تیر ماه به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب نگرانی جدی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سرنوشت دیپلمات ایرانی و مسئولیت دولت یمن در این خصوص به وی ابلاغ شد.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان نیز همان روز در تماس تلفنی با ابوبکر القربی وزیر خارجه یمن ضمن محکوم کردن این عمل غیرانسانی، خواستار اقدامات جدی دولت یمن جهت آزادی وی شد.

«نوراحمد نیکبخت»، وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا ساعت 10 صبح یکشنبه 30 تیر ماه در مسیر منزل به محل سفارت توسط گروهی ناشناس ربوده شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها