امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33063
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۷
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که در مراسم روز خبرنگار حزب مؤتلفه سخن ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که در مراسم روز خبرنگار حزب مؤتلفه سخن می‌‌گفت: با بیان اینکه حزب مؤتلفه اسلامی تعامل مناسبی با خبرنگاران و رسانه‌ها دارد، گفت: ما اهمیت رسانه را به خوبی می‌دانیم و برای خبرنگاران و رسانه‌ها احترام خاصی قائل هستیم و بنای حزب مؤتلفه تعامل با رسانه‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به روی کارآمدن دولت یازدهم و انتخاب شعار اعتدال گفت: آقای روحانی شعار اعتدال را مطرح کردند و مردم به این شعار رأی دادند اما این‌طور نیست که برخی تصور کنند کسانی که به آقای روحانی رأی نداده‌اند افراطی و یا تفریطی هستند.

حبیبی با بیان اینکه لازم است اعتدال تعریف شود، افزود: اگر اعتدال تعریف نشود با سوبرداشت‌ها مواجه خواهد شد و ممکن است در نهایت به سرنوشت اصلاحات دچار شود؛ سرمداران اصلاحات هیچ‌گاه حاضر نشدند اصلاحات را تعریف کنند و اگر هم زمانی تعریف می‌کردند تعاریف آنها متفاوت از یکدیگر می‌شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اعتدال را به معنای قانون‌گرایی، ارزش‌مداری و حرکت در مسیر و اصول انقلاب اسلامی دانست و گفت که اعتدال شعاری مقدس است که نباید از آن سواستفاده شود.

وی در ادامه به شعار فراجناحی بودن دولت روحانی اشاره کرد و افزود: فراجناحی بودن دولت روحانی نیز خوب است اما فراجناحی به معنای فرانقلابی بودن نیست.

حبیبی با تأکید براینکه برخی به بهانه فراجناحی‌ بودن می‌خواهند فرا انقلابی بودن را تعریف کنند، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی که اکنون وظیفه سنگینی به عهده دارد باید شرایط را به خوبی رصد کند و فتنه 88 را به عنوان یک محک جدی در بررسی صلاحیت نامزدها در نظر بگیرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه باید مشخص شود افرادی که برای کابینه معرفی شده‌اند در فتنه 88 چه موضعی داشتند، افزود: کسانی که دروغ بزرگ تقلب را مطرح کردند و مدعی شدند که 10 میلیون رأی در کشور جابه‌جا شده است صلاحیت حضور در کابینه را ندارند.

وی با بیان اینکه فتنه 88 یک براندازی بود، افزود: کسانی که می‌خواهند در کابینه آینده حضور داشته باشند، حداقل باید در جلسه‌های که در کمیسیون‌های تخصصی مجلس دارند از فتنه و سران فتنه اعلام برائت کنند و اگر کسی اگر حاضر نباشد خود را از فتنه جدا کند صلاحیت حضور در کابینه را نخواهد داشت.

حبیبی افزود: بنده نمی‌خواهم به مجلس و یا دستگاه دیگری تکلیف کنم اما مهم است که مجلس در بررسی صلاحیت نامزدها رابطه و نقش افراد را در فتنه 88 بررسی کنند.

حبیبی کارآمدی وزرا از دیگر شرایط لازم برای رأی اعتماد به وزرا دانست و افزود: علی‌رغم اینکه در دولت نهم و دهم وزرای خوب و کارآمدی سر کار آمدند اما یکی از انتقادات ما به دولت‌های نهم و دهم این بود که به بهانه شکستن حلقه مدیریتی توجه زیادی به تجربیات گذشتگان نمی‌کرد لذا وزرای دولت آینده نیز ضمن عدم ارتباط و نقش‌آفرینی در فتنه 88 باید کارآمد باشند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه بعداز گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی دیگر زمان آزمون و خطا نیست، اظهار داشت: اکنون باید به شایستگی و توانمندی وزرا توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزرای دولت آینده باید به قانون اساسی و ولایت فقیه معتقد باشند، افزود: اینکه برخی بگویند ما به قانون اساسی و ولایت فقیه ملتزم هستیم مورد قبول ما نیست چرا که افراد باید به ولایت فقیه و قانون اساسی اعتقاد داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها