امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33071
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاپو پیستللی» معاون وزیر امور خارجه ایتالیا که در راس یک هیئت به کشورمان سفر کرده، امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاپو پیستللی» معاون وزیر امور خارجه ایتالیا که در راس یک هیئت به کشورمان سفر کرده، امروز (سه‌شنبه) با علی‌اصغر خاجی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و ملاقات کرد.

در این ملاقات معاون وزیر خارجه ایتالیا با بیان اینکه حامل تبریکات مقامات ایتالیایی برای رئیس جمهور جدید کشورمان می‌باشد، اظهار داشت: سفر وی به عنوان اولین مقام اروپایی در قالب روابط دوجانبه به ایران و بلافاصله اندکی پس از شروع به کار دولت جدید حاکی از خواست و اراده دولتمردان ایتالیایی برای گسترش و توسعه هر چه بیشتر روابط با ایران است.

معاون وزارت امور خارجه ایتالیا همچنین با اشاره به ظرفیت‌های وسیع روابط ایران و اروپا آینده روابط فیمابین را روشن و درخشان ذکر کرد.

خاجی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه نیز با استقبال از تمایلات ایتالیا برای بسط و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت که تبیین مواضع کشورمان پیرامون مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای توسط آقای روحانی در سخنرانی ایشان در مراسم تحلیف فرصت‌های جدیدی را برای دنیا به ویژه اروپا جهت تعامل و توسعه روابط با ایران گشوده است که در صورت استفاده از این فرصت می‌توان نتایج مطلوبی را انتظار داشت.

معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه کشورمان تعمیق روابط تهران – رم را که مورد خواست مسئولان دو کشور است در راستای منافع دو کشور و تقویت صلح و ثبات بین‌المللی قلمداد و بر گسترش آن تاکید کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها