امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33078
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۷
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس صادق زیبا‌کلام فعال اصلاح‌طلب در ضیافت افطاری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و احزاب ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس صادق زیبا‌کلام فعال اصلاح‌طلب در ضیافت افطاری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و احزاب حامی روحانی امشب در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران برگزار شد با بیان اینکه در انتخاب وزرایی همچون کشور، اطلاعات و ارشاد رئیس‌جمهور به صورت مطلق قدرت مانور ندارد به معرفی رحمانی فضلی اشاره کرد و اظهار داشت:  برخی از اعضای کابینه که توسط روحانی معرفی شده‌اند به دلیل نزدیک بودن به جریان فتنه گفته شده که به آنها رای داده نمی‌شود. از این رو روحانی مجبور بود که بدنه معتدل مجلس را با خود همراه کند.

زیباکلام ادامه داد: روحانی می‌خواست که در بلند‌مدت با اصولگرایان مجلس ائتلاف داشته باشد و از سوی دیگر آنچه که در گزینش رحمانی فضلی موثر بود سمت قبلی وی در دیوان محاسبات است که او کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته بود و ما شاهد بودیم که رحمانی فضلی آغشته به جریانات سیاسی عمل نکرد.

این استاد دانشگاه به عدم حضور زنان در کابینه روحانی پرداخته و تصریح کرد: کار احمدی‌نژاد در انتصاب یک وزیر زن در کابینه اگرچه فی‌نفسه درست بود اما عمق نداشت؛ حضور خانم‌ها در هیئت دولت بسیار مهم است.

وی به مسئله عارف و انتقاد برخی از اصلاح‌طلبان به عدم حضور وی در کابینه اشاره کرد و اظهار داشت: در اینکه آقای عارف بخواهد معاون اولی روحانی را بپذیرد چند اشکال وجود داشت؛ کدورت‌هایی بین وی و روحانی در زمان انتخابات ایجاد شده بود اما مسئله اساسی‌تر که وجود دارد این است که برای معاون‌ اولی عارف جبهه اصولگرایان نقش او را به مثابه ورود اصلاح‌طلبان قلمداد می‌کردند و از سوی دیگر در مجموعه‌ای که با روحانی بودند این احساس وجود داشت که شاید خیلی با عارف رفاه ایجاد نشود.

زیباکلام افزود: اما در هر صورت آقای عارف به اشکال دیگر همچون حضور در مرکز مطالعات استراتژی می‌تواند با دولت همکاری داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها