امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33088
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 104
شیخ عبدالله آل خلیفه نوه پادشاه سابق بحرین در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بحرین، با فراخواندن نظام حاکم به ...

شیخ عبدالله آل خلیفه نوه پادشاه سابق بحرین در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بحرین، با فراخواندن نظام حاکم به اصلاحات فوری هشدار داد که وضعیت موجود در کشور ناشی ازنادیده گرفتن خواسته های مردم و توسل بیش از حد به زور است.

وی اوضاع جاری در بحرین را ناشی از سردرگمی فراوان سران این کشور دانسته و بر لزوم توقف فوری آن تاکید کرده و هشدار داد: با گذشت سه سال از ناآرامی ها در بحرین، اقدام قابل ملاحظه ای صورت نگرفته و بیم آن می‌رود که کشور به مسیر بی بازگشتی برسد.

نوه پادشاه سابق بحرین یادآور شد که کشور در سطوح مختلف اقتصادی و آزادی بیان عقب گرد داشته است.

شیخ عبدالله آل‌خلیفة مراجعه نظام حاکم به مجلس ملی را اقدامی غیر قابل پیش‌بینی خوانده و تاکید کرد: این مجلس حرفی برای گفتن نداشته و نمی تواند توصیه هایی ارائه دهد که   فشارهای خارجی را کاهش دهد.

وی ضمن فراخواندن دولت بحرین به تسلیم در برابر خواست و اراده مردم تاکید کرد: این دولت به دلیل برخورد نادرست با همه بحرینی ها بدون استثناء ، دیگر دولت مناسبی نبوده و نمی تواند بر کشور حاکم باشد به ویژه اینکه سطح معیشتی مردم تغییری نکرده و ارائه خدمات نیز بهبودی نداشته است.

نوه پادشاه سابق بحرین با محکوم کردن فریب دادن نیروهای انقلابی بحرین که بیشتر شیعه هستند اظهارداشت: فریب دادن قشر گسترده‌ای از مردم که خواسته ای مشروع و قانونی دارند، غیر قابل قبول است.

شیخ عبدالله آل‌خلیفة تصریح کرد: اگر دولت در تحقق اصلاحات جدی است، باید حقوق مردم را احقاق کرده و اصلاحات را اجرا کند.

وی با برملا کردن اختلاف در درون خاندان حاکم، حمدبن‌عیسی آل‌خلیفه را به لزوم اصلاحات فوری برای حمایت از کشور در برابر سوق یافتن به سمت سراشیبی سقوط هشدار داده و تاکید کرد: وی بر اساس اصول قانونی و ملی از کشورش حمایت می‌کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار