امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3309
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۲
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزای فارس از رشت، محمد‌رضا باهنر عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: برخی از شاخص‌های مسایل اقتصادی کشور ...

به گزارش خبرگزای فارس از رشت، محمد‌رضا باهنر عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: برخی از شاخص‌های مسایل اقتصادی کشور مطلوب نیست و نیاز به مدیریت همراه با تدبیر، خرد و سیاست‌های راهبردی دارد.

وی با بیان اینکه ممکن است آثار تحریم‌ها ارتباطی به اقتصاد نداشته باشد گفت: باید تحریم‌ها را به فرصت تدبیر کرد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین درباره برگزاری دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی در کشور اذعان کرد: همزمانی این دو انتخابات نباید همدیگر را تحت الشعاع قرار دهند. مردم، مسئولان و رسانه‌ها باید به وظایف خود عمل کنند.

وی عملکرد عملیاتی دولت در تولید ملی و سرمایه ایرانی را خوب ندانست و تصریح کرد: دولت باید کارها را ساماندهی کند.

باهنر نامگذاری‌های سال‌ها توسط مقام معظم رهبری را آغاز فعالیت کار و تلاش جمعی نام برد و خاطر نشان کرد: همه باید در این راستا فعالیت کنند.

وی وضعیت اقتصادی موجود را ناشی از اجرا نشدن سیاست‌های راهبردی کشور عنوان کرد و افزود: تورم و گرانی از نظر علمی چند عامل دارد که یکی از آن ها رشد نقدینگی است.

کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری ادامه داد: در سال 91 تورم از مرز 41 درصد گذشت که یک رکورد در 20 سال گذشته بود.

وی درباره نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری از جمله ورود مشایی به این انتخابات اذعان کرد: احمدی‌نژاد دوست دارد که دولت آینده ادامه دهنده رفتارهای دولت نهم و دهم باشد. اما ما می‌گوییم ادامه تمام این رفتارها برای دولت آینده خطرناک است بنابراین گزینه دولت یک دلیلی برای ما است.

وی در استفاده از امکانات دولتی توسط رئیس‌جمهور در سفرهای استانی به نفع این کاندیدا افزود: رئیس‌جمهور در سفرهای استانی حق ندارد برای کاندیدای خاص از امکانات دولتی استفاده کند.

باهنر به بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان اشاره کرد و یادآور شد: بررسی صلاحیت‌های ریاست‌جمهوری متفاوت‌تر از دیگر صلاحیت‌ها است و اگر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها کسی را تایید نکرد رسانه‌ها نگویند که مشکل فساد داشت بلکه باید از قانون تمکین کرد و ممکن است فرد کاندیدا تنها برای ریاست‌جمهوری مناسب نباشد.

وی خاطر نشان کرد: بنده به عنوان یکی از کاندیداها اگر رد صلاحیت شوم باید از قانون تمکین کنم و قانون‌شکنی جرم است.

وی درباره ورود خاتمی به عرصه انتخابات متذکر شد: خاتمی باید تحلیل کند و ببیند که آیا مصلحت است که ورود کند یا خیر.

انتهای پیام/2300/ت40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها