امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33100
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از ابتدای درگیری‌های سوریه تعداد 700 هزار نفر از سلفی‌های جنگجوی بوسنی، هرزگوین از طریق خط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از ابتدای درگیری‌های سوریه تعداد 700 هزار نفر از سلفی‌های جنگجوی بوسنی، هرزگوین از طریق خط هوایی «سارایوو» به استانبول به گروه های جبهه النصره و امارت اسلامی شام پیوسته‌اند.

طبق اطلاعات کسب شده تاکنون تعداد 52 نفر از این سلفی‌ها در مناطق مختلف سوریه کشته شده‌اند. در درگیری‌های اخیر منطقه حسکه تعداد 9 نفر از سلفی‌های بوسنیایی کشته شده‌اند.

ورود سلفی‌ها به بوسنی از ابتدای درگیری‌های مسلمانان بوسنی با صرب‌ها آغاز شد و به مدت 5 سال اقامت و ازدواج با دختران بوسنیایی، حضور خود را در بوسنی محکم و ماندگار کردند.

پس از حضور گسترده آمریکایی‌ها در بوسنی و پس از انعقاد قرارداد صلح «دیتون» سلفی های جنگجو بدون هیچ‌گونه محدودیتی به فعالیت‌های خود ادامه دادند و از پشتیبانی‌های مادی عربستان و امارات برخوردار بوده اند.

تاکنون بیش از دهها هزار سلفی از 29 کشور جهان به سوریه اعزام شده‌اند و جنایات وحشتانکی از قتل، ربایش، حملات انتحاری، گردن زدن و اعدام‌های دسته جمعی شهروندان سوری مرتکب شده‌اند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها