امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33101
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۰
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) اعضای کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: جلسه عصر امروز کمیسیون با بررسی برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات حجت‌الاسلام علوی وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت اطلاعات شروع شد.

وی افزود: در این جلسه، ابتدا آقای علوی گفت که نظام اطلاعاتی کشور امروز دارای توانمندی‌های خوبی است، در دستگاه اطلاعات کشور باید رعایت احکام شرع، اخلاق و قانون به عنوان سه محور راهبردی مورد توجه قرار گیرد.

نقوی خاطرنشان کرد: آقای علوی در ادامه با اشاره به فرصت‌‌ها و تهدید‌ات امنیتی جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور، عنوان کرد باید با یک برنامه دقیق به فرصت‌ها اضافه کنیم و از تهدیدات بکاهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: پس از توضیحات آقای علوی، نمایندگان و اعضای کمیسیون به ارائه نقطه‌نظرات، سؤالات و ابهامات خود پرداختند؛ در این بخش من و آقایان جوکار، کوثری، بخشایش، سید‌باقر حسینی، حقیقت‌پور، شوهانی، آقامحمدی، امیرمنصوری، آصفری سبحانی‌نیا، جهانگیر‌زاده، سوری، رسایی، شفیعی و سید‌فتح‌الله حسینی سؤالات و نقطه‌نظرات خود را مطرح کردیم

نقوی ادامه داد: پس از آن آقای علوی به همه سؤالات پاسخ دادند؛ وی لزوم رعایت تعریف و حیطه فعالیت دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، هماهنگی بین تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، تجربه قوی در حوزه فعالیت‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور، موضع قاطع در مقابل فتنه 88، آشنایی کامل با مرزها به ویژه مرزهای جنوب شرق، اعتقاد به استفاده از نیروهای باتجربه وزارت، اعتقاد به استفاده از نیروهای درون وزارت، برنامه‌های مناسب برای ارتقاء وزارت، استفاده از نظرات کارشناسی و تقویت آن در دستگاه وزارت، تعامل مستمر با کمیسیون را ازجمله اولویت‌های خود دانست.

وی همچنین گفت: علوی همچنین بیان کرد، رد صلاحیت اینجانب بدون مبنا بود ولی اینجانب تصمیم شورای محترم نگهبان را پذیرفتم و مقام معظم رهبری نیز فرمودند که کسانی که رد صلاحیت شده‌اند شاید برای کارهای بزرگتر صلاحیت داشته باشند و بالاخره آنکه آماده‌ام تا وزارت اطلاعات را به نحو احسن مدیریت کنم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در ادامه جلسه کمیسیون میزبان آقای دهقان وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور محترم برای تصدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود، آقای دهقان ابتدا نقطه‌نظرات خود را مبنی ضرورت تولید قدرت، دفاع مقدس بر سایر اقدامات، توانمند‌سازی دستگاه دفاع با هدف کاهش هزینه دفاع، سیاست راهبردی افزایش قابلیت‌های مدیریتی در بخش تولید، تحقیقات و توسعه، اتکا به دانش بومی با هدف ارائه تکنولوژی برتر، آمادگی دفاع پیش رونده در مقابل تهدیدات، تقویت دیپلماسی دفاع و ضرورت تعامل با مجلس و کمیسیون امنیت ملی، توجه به تقویت پرسنل و بازنشستگان وزارت دفاع، سبک‌سازی و چابک‌سازی ارائه کرد.

در ادامه جلسه نقوی حسینی، جوکار، اسماعیلی، حقیقت‌پور، آصفری، کوثری، محسنی ثانی، شفیعی، شوهانی، سید‌باقر حسینی و سید‌فتح‌الله حسینی نقطه‌نظرات خودشان را ارائه کردند.

در پایان دهقان به سوالات و نقطه نظرات نمایندگان پاسخ گفت.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان اتکا، اصلاح نظام بازنشستگی نیروهای مسلح و ضرورت کارآفرینی برای بازنشستگان، پیگیری نهادینه‌سازی توسعه علمی دانش بنیان در حوزه دفاعی کشور، ضرورت توجه به دفاع اقتصادی و اقتصاد دفاعی، تاکید بر سیاست برون‌سپاری، تقویت تشکل‌های دانش‌بنیان به تشریح برنامه‌های خود پرداخت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها