امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33103
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۰
تعداد بازدید: 72
«وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به تشریح تحولات سوریه، مسئله تروریسم در ...

«وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به تشریح تحولات سوریه، مسئله تروریسم در این کشور، وضعیت سلفی‌هایی و آینده نبرد در این کشور پرداخت.

وی در بخش نخست این مصاحبه مسائلی مانند تروریسم موجود در سوریه و پیامدهای آن برای دیگر کشورهای منطقه، دخالت‌های اروپا با اعزام سلفی‌های تندرو برای جنگیدن به سوریه و مسائل پشت پرده آن را تشریح کرد.  
قطر پیشتاز دخالت در سوریه بود و هیچ موفقیتی کسب نکرد

نخست وزیر سوریه در ادامه این مصاحبه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه «مشکل عربستان سعودی و قطر با کشور سوریه چه بود که تمام عیار به جنگ با دمشق آمده‌اند» گفت: این دو کشور در ظاهر مستقل هستند ولی حاکمیت و قدرتی از خود ندارند؛ بلکه طرح‌‌های کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا را اجرا می‌کنند.

وی افزود: با آغاز انقلاب‌های موسوم به انقلاب‌های بهار عربی در شمال آفریقا – که از تونس آغاز و به مصر و لیبی رسید- آنها گمان می‌کردند که آنچه در آن کشورها رخ داده طی چند روز و یا چند ماه در سوریه نیز رخ می‌دهد که گرفتار شدند.

الحلقی با بیان اینکه قطر پیشتاز دخالت در تحولات سوریه بود، افزود: قطر همان طور که خودشان ادعا می‌کردند، پیشتاز اقدامات به منظور سرنگونی حاکمان مستبد در کشورهای عربی بودند، آنها گمان می‌کردند که سرنوشت تحولات سوریه نیز مانند تونس، مصر و لیبی خواهد بود دمشق در برابر این تحولات‌ (ساختگی) دوام نمی‌آورد ولی دیر نپایید که با واقعیت امور در سوریه روبرو شد که از هیچ تلاشی در امداد رسانی به مخالفان و افراد مسلح و مجهز ساختن آنها و حمایت مالی و پشتیبانی لوجستیکی دریغ نکردند. امروزه و بعد از گذشت ده‌ها ماه از آغاز این تحولات جعلی هیچ موفقیتی کسب نکردند.
برای پایان دادن به بحران در سوریه برنامه داریم

نخست وزیر سوریه با بیان اینکه دشمنان سوریه با تمام قدرت از هیچ تلاشی برای تخریب و نابود کردن سوریه دریغ نمی‌کنند، افزود: ما با در نظر داشتن واقعیت امور و با تکیه بر ملت همه طرح‌ها و توطئه‌های آنان را نقش بر آب خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره آینده تحولات سوریه گفت: این بحران که دو عامل داخلی و خارجی دارد؛ با مشخص شدن علت‌های آن پایان خواهد یافت. ما برای هر دو عامل برنامه داریم. عامل داخلی که همان مردم سوریه هستند ما با همه گروه‌های ملت سوریه ارتباط مستمر داریم تا همه مشکلات موجود را از بین ببریم. دیدارهایی با محافل ملت سوریه داریم تا همه اصلاحات مورد نظر آنها محقق شوند.

الحلقی درباره عوامل خارجی مؤثر در تحولات سوریه گفت: بدون اراده و اقدام محافل بین‌المللی از جمله آمریکا، وکشورهای غربی و ترکیه، عربستان سعودی و قطر، معتقدم که این بحران ادامه خواهد یافت ولی همان طور که پیش از این نیز عرض کردم جنگ ما با تروریسم ادامه خواهد یافت و به یاری خداوند و با یاری ملت سوریه پیروز خواهیم شد.
روحیه بشار اسد بسیار بالاست/ در جنگ با تروریسم پیروز می‌شویم

وی با اشاره به حضور مستمر «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در مناطق درگیری در پاسخ به سئوالی درباره عدم خروج رئیس جمهور از دمشق با وجود همه درگیری‌هایی که بعضاً تا قلب دمشق پیش رفته‌اند؛ گفت: روحیه رئیس جمهور بسیار بالاست. بنده به طور روزانه با او در ارتباط هستم و از وی روحیه می‌گیرم. هنگامی که رهبر از همه سربازان پیشتاز باشد و جلوتر از همه حرکت کند؛ پیروزی قرین او خواهد بود.

نخست وزیر سوریه با اشاره به دیدار روز ارتش بشار اسد با یگان‌های ارتش که با افراد مسلح مبارزه می‌کنند، افزود: این دیدار حاوی پیامی به داخل و خارج سوریه است. به خارجی‌ها می‌گوید که در عرصه نبرد حاضر هستم و شخصاً این جنگ را فرماندهی می‌کنم و طرح و توطئه‌های شما هیچ هراسی ندارم و در همان به ملت سوریه این اطمینان را می‌دهد که در بین آنها حضور دارد و با روحیه عالی در جنگ با تروریسم به پیروزی خواهد رسید.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها