امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33154
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس فتا کشور ضمن تبریک روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس فتا کشور ضمن تبریک روز خبرنگار به طلایه داران آگاهی و بیداری جامعه اظهار داشت: خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه، مرهون تلاش شبانه‌روزی آنهاست.
وی از شهید محمود صارمی و شهدای خبرنگار که در راه انجام وظیفه بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح داده و با ایثار جان به شرافت این حرفه مقدس اعتباری فزون‌تر بخشیده و به سوگندشان به قلم و قداست آن تا انتها وفادار ماندند، یاد کرد.
رئیس پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه رسالت خبرنگار، ابلاغ حقیقت و از این حیث، ماموریتی است پیامبر گونه، بی‌بدیل و مستغنی از تأکید است، تصریح کرد: اسلام، دین دانایی و روشنگری است و قرآن که سوگندهایش متوجه پدیده‌های با عظمت هستی است، به قلم سوگند خورده است.
سردار هادیانفر خبرنگاران را پناهگاه، مامنی امن و مورد اعتماد برای افراد جامعه، همچنین حلقه اتصال بین جامعه، نظام و مردم عنوان کرد و گفت: قلم خبرنگار نه فقط امواج و تندبادهای خبر بلکه نسیم فرهنگ‌های ارادت و محبت به مردم و حل مشکلات آنها، مشورت و عقلانیت، خود باوری و استکبار ستیزی را نیز در جامعه می‌پراکند.
این مقام مسئول اظهار داشت: اقتدار و تداوم دین بر دو اصل «قلم و شمشیر» استوار است؛ زمانی که جنگجویان به شمشیر خویش قسم می‌خوردند و بدان افتخار می‌کردند، برای نویسندگان و اهل قلم همین افتخار بس است که خداوند به قلم آنان سوگند یاد می‌کند.
رئیس پلیس فتا ناجا در ادامه به نقل از بزرگ معمار انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی (رحمة الله علیه) درباره اهمیت و مسئولیت اهل قلم بیان داشت: ایشان می فرمایند «کسی که قلم به دست می گیرد، بداند که مورد سؤال قرار می گیرد که این که نوشتی چه بود؟ این قلم ها، بسیاری شان با اسم اسلام است و نه برای اسلام. این عهد بزرگی است به دوش شما و مسئولیتی بزرگ است و بدانید که یک روز از باب این مسئولیت سؤال خواهید شد"
سردار هادیانفر در خاتمه ضمن قدردانی و توفیقات روز افزون برای تک تک خبرنگاران کشور اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها