امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33159
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک عضو مجلس ملی موسسان تونس و از اعضای حزب اسلام گرای النهضه گفت: اقدام مصطفی بن جعفر، رئیس مجلس موسسان ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک عضو مجلس ملی موسسان تونس و از اعضای حزب اسلام گرای النهضه گفت: اقدام مصطفی بن جعفر، رئیس مجلس موسسان در تعطیل کردن کار مجلس، کودتایی غیرقابل قبول از سوی بن‌جعفر است.

نجیب مراد به تلویزیون المتوسط تونس گفت: آنچه که بن جعفر انجام داد بخشی از یک کودتای داخلی بود این کودتایی غیرقابل قبول است.

حزب التکتل که بن جعفر دبیر کلی آن را برعهده دارد از شرکای سکولار حزب النهضه در ائتلاف حاکم است.

مخالفان تونسی خواستار انحلال مجلس موسسان تونس هستند که تنها چند هفته به پایان کار آن باقی مانده و تکمیل تدوین قانون اساسی و تهیه قانون انتخابات را در دست اجرا داشت.

رئیس مجلس تونس دیروز اعلام کرد که در پی تحولات سیاسی این کشور فعالیت مجلس را تا زمانی نامعلوم به حال تعلیق در می‌آورد.
ممانعت از سفر 5 هزار جنگجو به سوریه

از سوی دیگر لطفی بن جدو، وزیر کشور تونس اعلام کرد که دستگاه امنیتی این کشور مانع سفر حدود پنج هزار جنگجوی تونسی به سوریه شده است و ده‌ها تن از کسانی را که در اعزام جوانان تونسی به سوریه با نام جهاد در سوریه دست داشتند دستگیر کرده است.

این وزیر تونسی در جلسه علنی مجلس برای استیضاح دولت در موضوع اوضاع امنیتی این کشور گفت: مانع رفتن حدود پنج هزار جوان تونسی به سوریه شده‌ایم و باندهای سربازگیر نیز که جوانان تونسی را برای اعزام به سوریه فریب می‌دادند متلاشی کردیم.

لطفی بن جدو افزود: حدود پنجاه تن از اعضای باندهایی که جهادی‌های تونسی را به سوریه اعزام کردند به دستگاه قضا تحویل داده است و حکم حبس آنها صادر شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها