امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33177
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 72
امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس ...

امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شده است، گفت: اقدامات و بسترسازی مناسب در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کارشناسان بر روی ETF ها (صندوق‌های قابل واگذاری در بورس) هم نظر دارند و سهام عدالت نیز بر مبنای دستورالعمل نهایی شده در بورس قابل معامله خواهد بود.

وی با بیان اینکه اقدامات فراوانی هم کارشناسان فرابورس بر روی صندوق‌های قابل معامله انجام داده‌اند، گفت: چون مخاطب‌های صندوق‌های قابل معامله، بیشتر غیر حرفه‌ای‌ها هستند که با شناساندن این صندوق‌ها به نتایج خوبی می‌رسیم.

وی افزود: برای معارفه صندوق‌های قابل معامله تا دو هفته آینده نیز  افتتاحیه‌ای برگزار خواهیم کرد.

به گزارش فارس، شرکت‌های مشمول سهام عدالت ارزشمندی بالایی نسبت به دیگر شرکت‌ها دارند و به گفته مدیرعامل سابق کارگزاری سهام عدالت ارزش آن از 5/2 برابر نیز فراتر رفته است.

بنابراین گزارش درباره ورود یک‌باره 45 میلیون نفر به بورس در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز بسترها فراهم شده و این شرکت از آمادگی برای ورود این حجم از افراد به بورس خبر داده  بود.

همچنین در این زمینه سلطانی‌نژاد مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی خواستار اطلاع‌رسانی شفاف درباره ارزشمندی سهام عدالت شده بود تا در آینده افراد سودجو وارد این جریان نشوند.

یادآور می‌شود، پیش از این حسن محمد‌تبار معاون سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌گو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفته بود: برگه‌های یک میلیون تومانی سهام عدالت به 10 هزار سهم 100 تومانی تبدیل می‌شوند و بستگی به اینکه چه تعداد از این برگه‌ها آزاد می‌شوند در بورس برای کشف قیمت عرضه می‌شود و ممکن است سهم 100 تومانی به قیمت بالاتر عرضه شود.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها