امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33179
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد کولیوند رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد کولیوند رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان به ارائه گزارشی از عملکرد این هیئت در انتخابات اخیر شوراها پرداخت و اظهار داشت: 179 هزار و 302 نفر برای تصدی کرسی شوراها در سراسر کشور تایید صلاحیت شدند که از میان آنان 73 هزار و 200 نفر مرد و 6 هزار نفر از بانوان بودند.

وی افزود: همچنین تنها یک و نیم درصد از داوطلبان انتخابات شوراها تایید صلاحیت نشدند؛‌ باید قانون انتخابات شوراها بویژه در امور نظارت با توجه به جایگاه مجلس اصلاح شود و سازوکار مناسبی برای نظارت نمایندگان تنظیم شود.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد:‌باید قانون انتخابات شوراها بویژه در امر احراز صلاحیت‌ها و سازوکارهای آن اصلاح و سازوکارهای مناسبتری برای رسیدگی به اعتراضات در نظر گرفته شود.

کولیوند خاطرنشان کرد:کمیته‌ای به ریاست بنده و امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها در این کمیسیون تشکیل شده تا نقطه نظرات نمایندگان را اخذ کنند تا برای اصلاح قوانین در زمینه انتخابات شوراها اقدام شود.

متن کامل این گزارش متعاقبا منتشر می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها