امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33192
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در حاشیه نشست صمیمانه خود و در جمع خبرنگاران گفت: بیش از صد نهاد دستگاه و ارگان سهمیه داشتند ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در حاشیه نشست صمیمانه خود و در جمع خبرنگاران گفت: بیش از صد نهاد دستگاه و ارگان سهمیه داشتند درصورتیکه این سهمیه‌ها در مصوبه شورای عالی حج وجود نداشت و برای اینکه این سهمیه ‌ها را حق همه مردم می‌دانستیم با وجود مخالفت‌ها اما تمام سهمیه‌ها را حذف کردیم و هم اکنون بر اساس مصوبه شورای عالی حج تنها خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانشجویان و طلاب سهمیه دارند.

وی ادامه داد: سهمیه نخبگان هم به سازمان حج سپرده شده است تا در صورت احراز شرایط نخبگی برای افراد این سهمیه به آنها تعلق گیرد و سهمیه زوج‌های جوان نیز حذف نشده است اما باید تا زمان ثبت نام  دوره بعد عمره صبر کنند.

حجت‌الاسلام موسوی در خصوص زمان اعزام اولویت‌های 300 به بعد گفت: زمان اعزام‌ها بستگی به ظرفیت‌هایی دارد که در اختیار سازمان قرار می‌گیرد و هم اکنون با توجه به طرح توسعه مسجدالحرام اگر این توسعه تمام شود ظرفیت‌ها افزایش پیدا می‌کند و می‌توانیم با سرعت بیشتری اعزام‌ها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 7 میلیون و 500 هزار نفر در نوبت اعزام به عمره مفرده و یک میلیون و 400 هزار نفر نیز در نوبت اعزام به تمتع هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: با وجود تورمی که در کشور وجود داشت و نوسان قیمت دلار اما ما تلاش کردیم که هزینه‌ها را ثابت نگاه داریم تا فشار هزینه‌ها بر زائران زیاد نشود و بر همین اساس با توافقاتی که انجام شد 75 دلار از هزینه هواپیما در سال جاری کم شده است.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: در عملیات عمره سال جاری برای اولین بار با شرکت‌های طرف قرار داد سعودی تسویه حساب کردیم و در تمتع نیز بدهی نداریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها