امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33200
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که تا پیش از این رسانه‌های غربی از معرفی «دکتر محمدجواد ظریف» به‌عنوان وزیر امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که تا پیش از این رسانه‌های غربی از معرفی «دکتر محمدجواد ظریف» به‌عنوان وزیر امور خارجه آینده ایران به مجلس شورای اسلامی استقبال کرده و حتی رویترز از آن به‌عنوان «شاخه زیتون ایران برای آمریکا» یاد کرده بود، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در گزارشی ظریف را «منکر میانه‌روی هلوکاست» دانسته است.

بنابراین گزارش، استناد وال‌استریت ژورنال به ویدئویی از دیدار ظریف از دانشگاه کلمبیا در سال 2006 است. ظریف از سال 2002 تا 2007 نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بوده است.

وال‌استریت ژورنال در این گزارش مواضع ظریف در این دیدار از دانشگاه کلمبیا را شبیه به مواضع محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق دانسته است. در این دیدار، دانشجویی از ظریف می‌پرسد که آیا شخصا مرگ 6 میلیون یهودی را در هلوکاست قبول دارد که ظریف جواب می‌دهد: «من باور دارم که جنایتی بزرگ در جنگ دوم جهانی رخ داده است. سوالی که باید پرسیده شود این است که گناه فلسطینی‌ها در این جنایت چه بوده است؟»

پس از اعتراض برخی مخاطبان به این پاسخ، ظریف می‌گوید: «آیا من حق آزادی بیان دارم؟ اگر شما می‌خواهید حق آزادی بیان دیگران را نقض کنید، مشکل شماست نه مشکل من.»

ظریف ادامه می‌دهد: «تعداد کثیری از مردم در جریان جنگ بین‌الملل دوم مردند و کشته شدند. بخش بزرگی از آنها یهودی بودند. این یک جنایت است. هرگونه جنایت علیه بشریت باید محکوم شود و ما هر جنایتی را محکوم می‌کنیم. نسل‌کشی جنایتی بزرگ است و ما آن را محکوم می‌کنیم. اما سوالی که شما نمی‌خواهید پاسخ دهید این است که نقش فلسطینی‌ها در آن چه بوده است؟... فلسطینی‌ها به‌خاطر چیزی رنج می‌کشند که در آن نقشی نداشته‌اند.»

وال‌استریت ژورنال در پایان تاکید کرده است که شیوه انگلیسی صحبت کردن ظریف در این ویدئو به حدی ماهرانه است که آمریکایی‌های خوش‌بین به رئیس‌جمهور جدید ایران و تیم کاری او بتوانند به‌خوبی متوجه آن شوند.

گفتنی است، صهیونیست‌ها مدعی هستند که در جریان جنگ دوم جهانی 6 میلیون یهودی توسط ارتش آلمان نازی کشته شده‌اند. این در حالی است که برخی مورخین و محققین معتقدند که در آن زمان، تعداد کل یهودی‌های اروپا به 6 میلیون نفر نمی‌رسید.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها