امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33205
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال افشاگری «ادوارد اسنودن» از فعالیت‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و دستگاه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال افشاگری «ادوارد اسنودن» از فعالیت‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس، اتحادیه اروپا با تشکیل جلساتی متعدد درصدد تشکیل «سازمان سرویس‌های اطلاعاتی اتحادیه اروپا» برآمده‌ و این سازمان در حال تأسیس بوده و جلسات مقدماتی و هماهنگی آن در حال برگزاری است.

در همین راستا و در تاریخ 24/7/2013 در آخرین جلسه سرویس‌های اطلاعاتی اتحادیه اروپا در بروکسل، موضوع جنگجویان سلفی دارای تابعیت اروپایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به این نتیجه رسیده‌اند که پس از درگیری‌های سوریه از ورود این چند هزار نفر به کشورهای مبدأ جلوگیری کنند.

افسران امنیتی اروپا خروج این تعداد از جنگجویان سلفی از کشورهای اروپا را مثبت ارزیابی کرده‌اند که عدم بازگشت آنها امنیت کشورهای اروپایی را تأمین می‌کند.

این افسران تصمیم گرفته‌اند خاستگاه‌های اعتقادی این سلفی‌ها در اروپا را به دقت شناسایی و در مورد جلوگیری از ایجاد نسل جدید این جنگجویان سلفی ممانعت به عمل بیاورند.

از آغاز تحولات سوریه تاکنون دهها هزار جنگجوی سلفی از 29 کشور به سوریه وارد شده‌اند و جنایات وحشتناکی را مرتکب می‌شوند که برخی از این گروهها در لیست سیاه قرار گرفته‌اند. امروزه سوریه به قتلگاهی برای این افراد تبدیل شده و کشورهای اروپایی از این روند خوشحال هستند.

انتهای پیام 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها