امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33206
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی تونس دیروز سه شنبه یک تروریست خطرناک را در منطقه رواد در استان اریانه در شمال شرق این کشور ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی تونس دیروز سه شنبه یک تروریست خطرناک را در منطقه رواد در استان اریانه در شمال شرق این کشور کشتند.

وزارت کشور تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان‌های امنیتی مخصوص مبارزه با تروریسم در منطقه رواد در استان اریانه در تلاش برای دستگیری یک تروریست بسیار خطرناک بودند اما وی اقدام به تیراندازی و پرتاب بمب دستی به سوی نیروهای امنیتی کرد که در پاسخ نیروهای امنیتی به ضرب گلوله کشته شد.

وزیر خارجه تونس: توافق ملی تنها راه حل بحران سیاسی کشور است

عثمان جرندی، وزیر خارجه تونس اعلام کرد: تنها توافقات ملی راه حل بحران سیاسی در تونس است.

جرندی که به الجزایر سفر کرده است طی نشستی خبری تاکید کرد: ما به توافقات ملی تکیه داریم تونس ثابت کرده است هر زمانی که گفت‌وگو به جای مشخصی رسید، توافق بین طرف‌های سیاسی برای ایجاد راه حل در هر قضیه‌ای آسان شده است.

وی همچنین هر گونه مقایسه اوضاع کشور با حوادث مصر که شاهد کودتا علیه دولت قانون محمد مرسی، رئیس جمهور اسلام گرای این کشور بود رد کرد.

وزیر خارجه تونس گفت: هیچ وجه تشابهی بین اوضاع در تونس و مصر وجود ندارد در تونس روند انتقال دموکراسی با حضور احزاب ائتلاف حاکم و احزابی که در مجلس حضور دارند به پیش می‌رود و قانون اساسی نیز در مراحل آخر تدوین است.

راشد الغنوشی دوشنبه گذشته طرح برگزاری همه پرسی برای خروج از بحران سیاسی این کشور پیشنهاد داد.

تونس: همکاری امنیتی جامع و محکمی با الجزایر داریم

عثمان جرندی در بخش دیگری از سخنانش هماهنگی امنیتی کشورش با الجزایر را جامع و محکوم خواند و گفت: در عین حال اوضاع امنیتی منطقه ما را به رایزنی جدید با الجزایر سوق داده است.

جرندی در نشست خبری مشترک با مراد مدلسی، همتای الجزایری خود گفت: هماهنگی امنیتی بین تونس و الجزایر فراگیر، محکم و از دیر زمانی پابرجا است تماس‌ها بین مقامات امنیتی دو کشور نیز ادامه دارد.

وزیر خارجه تونس گفت: باندهای تروریستی به دلیل اینکه از ملیت‌های مختلف هستند و امکان تردد از مرزها را دارند قدرت گرفته‌اند.

وزیر خارجه الجزایر نیز تاکید کرد: همکاری امنیتی اهداف مهمی دارد و ما امکانات لازم برای این همکاری را فراهم می‌کنیم.

الجزایر اعزام نیرو به تونس را منتفی دانست

مراد مدلسی وزیر امور خارجه الجزایر همچنین اعلام کرد کشورش قصد ندارد نیروهایی را برای حمایت از ارتش تونس در مبارزه آن علیه گروه‌های تروریستی اعزام کند.

مدلسی گفت: الجزایر به کمک به تونس در مبارزه علیه تروریسم متعهد است اما ما خط قرمزی داریم. ما نمی‌توانیم نیروهایمان را فراتر از مرزهایمان اعزام کنیم، حتی اگر موضوع کمک به کشور برادر و دوست مانند تونس باشد.

مدلسی تاکید کرد: الجزایر و تونس چند ماه است که همکاری امنیتی دو جانبه برقرار کرده‌اند و این سفر همتای تونسی من، بخشی از ارتقای تلاش‌ها در زمینه همکاری برای تطبیق دادن آن با تحولات در مرز است.

وزیر خارجه تونس در پی تحولات در غرب کشورش نزدیک مرز الجزایر در راس هیئت سیاسی و امنیتی مهمی در سفری دو روزه به الجزیره رفته است.

نخست وزیر الجزایر برای اولین بار به لیبی می‌رود
مراد مدلسی، وزیر خارجه الجزایر خبر داد عبدالمالک سلال، نخست وزیر این کشور به زودی در سفری رسمی به لیبی می‌رود و با علی زیدان، همتای لیبیایی خود ریاست کمیته عالی مشترک دو کشور را برعهده خواهد گرفت.

علی زیدان، نخست وزیر لیبی نیز یکشنبه گذشته با همتای الجزایری خود در الجزیره دیدار و گفت‌وگو کرد.

مراد مدلسی گفت که در نشست یکشنبه گذشته همه مسائل مربوط به امنیت منطقه و راه‌های کمک به لیبی برای بازگشت کامل ثبات و امنیت به آن به خصوص در زمینه هماهنگی امنیتی و اطلاعاتی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

مدلسی با اشاره به همکاری امنیتی سه جانبه بین لیبی، الجزایر و تونس گفت: این همکاری‌ها در راستای اجرای توصیه‌های نشست «غدامس» (شهر مرزی لیبی که سال گذشته در آنجا نشست مشترک سه کشور برگزار شد) صورت می‌گیرد.

وزیر خارجه الجزایر گفت: این نشست‌ها بین سه کشور با هدف هماهنگی و همکاری امنیتی فعال منطقه مغرب عربی برای حفاظت از این منطقه برگزار می‌شود.

مدلسی تاکید کرد که نشست آتی اختصاص به وزرای دادگستری کشورهای اتحادیه مغرب عربی دارد و قرار است در طرابلس، پایتخت لیبی برگزار شود.

وزیر خارجه الجزایر همچنین از سفر قریب الوقوع خود به عراق برای بررسی مسائل بین دو کشور و در راس آن موضوع پرونده‌های زندانیان الجزایری در عراق خبر داد.
کشته شدن سه مامور پلیس الجزایر
سه نیروی پلیس الجزایر سه شنبه در کمینی در شهر ازفون در شمال شرق استان تیزی وزو مرکز منطقه قبیله نشین الجزایر کشته شدند.
گزارش‌های خبری حاکی است که یک گروه مسلح کمینی را برای یک خودروی پلیس در مسیر بیمارستان ازفون گذاشته بود و سپس اقدام به تیراندازی کرد و  سه نیروی پلیس را کشت.
یکی از مهاجمان مسلح در جریان تبادل آتش کشته شد.
دستگاه امنیتی الجزایر در تعقیب این گروه مسلح است که گفته می‌شود به جنگل‌های اطراف فرار کرده‌اند.
این منطقه الجزایر همواره صحنه درگیری نیروهای امنیتی با شبه نظامیان است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها