امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33211
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای پیشنهادی حسن روحانی در این ایام درحال رفت ‌و آمد به بهارستان و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزرای پیشنهادی حسن روحانی در این ایام درحال رفت ‌و آمد به بهارستان و حضور در جلسات مشترک با وکلای ملت برای ارائه برنامه‌های خود هستند.

بر این اساس، روحانی در اجرای اصل 133 قانون اساسی و همچنین ماده 188 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، اسامی و زندگینامه اعضای پیشنهادی کابینه به همراه برنامه‌های آنان و نیز خط مشی و اصول کلی و برنامه دولت را به مجلس ارائه کرد.

وزرای دولت دهم در حال اسباب کشی از محل کار خود هستند تا با روزهای وزارت خداحافظی کنند، البته هر یک از وزرا در شرایط و سمت‌های جدید ادامه کار خواهند داد، در این میان برخی از وزیران عنوان کرده‌اند که به دانشگاه و کلاس درس باز خواهند گشت و برخی از فعالیت‌های دیگر می‌گویند.

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در روزهای پایانی فعالیت در ساختمان وزارت ارشاد در بهارستان ضمن گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پاسخ به این سوال که برای ساختمان وزارتخانه و دفتر کار در طبقه چهارم دلتان تنگ می‌شود، ابراز داشت: ما چون همیشه در حال حرکت بوده‌ایم هیچ گاه به گذشته بازگشت نداشته‌ایم، از ابتدای انقلاب در جهاد، دانشگاه و مکان‌های مختلف حضور داشتم از این رو فرصت بازگشت به گذشته را نداشتم.

وی ادامه داد: گاهی وقتی برمی‌گشتم تنها غصه‌ام این بود که با برخی دوستانی که پیش از این در کنار هم بودیم اکنون دیگر همکار نیستم و... لذا هیچ گاه به گذشته بر نمی‌گردم، روزهایی در صدا و سیما، دانشگاه و وزارت علوم بودم، ولی روحیه انجام کار یکنواخت را ندارم؛ معمولا فعالیت‌هایم 4 ساله بوده، چون فکر می‌کنم فرد باید فعالیتی را انجام دهد که منشا اثر باشد. اما اینکه کار به تکرار مکررات و روزمرگی بیفتد حالت خستگی و زدگی ایجاد می‌کند.

حسینی ادامه داد: روزی که از وزارت ارشاد بروم فکر نمی‌کنم که وزارتی هم بوده و...البته در عرصه‌های مختلف پیگیر خواهیم بود تا تحلیل و نظری ارائه کنیم، اما اینکه دلبستگی به این محیط و دفتر کار داشته‌ باشم اینگونه نیست. وقتی فرد مشغول کار باشد تاسف گذشته را نخواهد خورد چرا که نگاه باید به آینده باشد این موجب می‌شود فرد دچار ایستایی نشود.

وزیر دولت دهم در پاسخ به اینکه تا چه زمان در ساختمان بهارستان خواهد بود، ابراز داشت: تا دوشنبه هفته آینده که مجلس بررسی وزرا را آغاز کند دو روز طول می‌کشد و قطعا دوشنبه آینده شورای معاونین استان را خواهیم داشت در این جلسه مدیران را دعوت خواهیم کرد تا با آنها خداحافظی کنیم پس از آن ساختمان را ترک می‌کنیم.

وی درباره دیدار با «علی جنتی» وزیر پیشنهادی دکتر روحانی توضیح داد: به شکل تلفنی با آقای جنتی صحبت کرده‌ام، حتما اطلاعات و تجربیات را منتقل خواهیم کرد؛ نکته این است که از سه‌شنبه آینده باید ساختمان را تحویل داده و در صورت کسب رای اعتماد ایشان از چهارشنبه مستقر خواهند شد.

وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد در پایان اینگونه گفت که، اگر جلسه تودیع و معارفه‌ای برگزار شد شرکت می‌کنیم اگر هم نبود توقعی نداریم.

آخرین روزهای حسینی هم همچنان پر تکاپو می‌گذرد، وزیر دولت احمدی‌نژاد یک روز مانده به پایان دوره مسئولیت خود نکوداشت مشفق کاشانی را برگزار خواهد کرد و روز سه‌شنبه از ساختمان بهارستان خداحافظی می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار